Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 93 %
Naktį4°C debesuotumas 49 %
Apklausa

Ar pamenate dabartinės valdžios rinkiminius pažadus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Surinks nupuoštas egles

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Ūkis
  • 2018-01-05

Po Trijų Karalių tradiciškai nupuošus žaliaskares, iškyla problema – kurgi jas padėti. Tuo nuo ateinančio pirmadienio pasirūpins bendrovė „Kretingos komunalininkas“ – eglės bus išvežamos iš bendro naudojimo konteinerių aikštelių.

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovė Renata Surblytė patikino, jog eglės iš bendro naudojimo konteinerių aikštelių visame mieste bus išvežamos sausio 8, 10, 12 ir 15 dienomis.

„Vakar ant bendro naudojimo konteinerių iškabinome skelbimus, kad žmonės suneštų eglutes ir tvarkingai sudėtų jas į bendrą krūvą prie konteinerių. Eglutės bus išvežamos iki 10 val., bet tam, kad išvengtume netvarkos, žmonių prašome nenešti jų anksčiau, negu vežimo dienos išvakarėse. Orai dabar vėjuoti ir permainingi – anksčiau sunešus, vėjai gali išnešioti žaliaskares po apylinkes“, – kalbėjo R. Surblytė.

Ji taip pat paragino kretingiškius nemaišyti žaliaskarių su bendrosiomis atliekomis ir nedėti jų į maišus, nes tuomet tektų papildomai skirti darbuotoją, kuris atskirai tvarkytų eglutes.

Pasinaudodami sudarytu specialiu eglių išvežimo grafiku, teigė R. Surblytė, kretingiškiai taip pat gali sunešti į bendras krūvas ir kitas namų ūkyje susikaupusias žaliąsias atliekas.

Individualių namų gyventojai taip pat gali pasinaudoti bendro naudojimo konteinerių aikštelėmis ir į jas suvežti egles: „Prašytume dėl tvarkos ir tam, kad negadintume estetinio miesto vaizdo, neapkrauti eglėmis miesto centro – Rotušės aikštės, o pasinaudoti bendraisiais konteineriais prie daugiabučių“, – prašė komunalinio ūkio vadovė. Ji sakė, jog iš viso Kretingos mieste esama apie 40 bendro naudojimo konteinerių aikštelių.

Surinktos eglės bus išvežamos į Ankštakių sąvartyno žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę, o dalis išrūšiuotų atiteks sukūrenti Kretingos šilumininkams. „Kasmet pastebime tendenciją, kad žmonės stengiasi bet kur ir bet kada neišmesti savo nupuoštos žaliaskarės: vis didėja kiekis surinktų ir į sąvartyną perdirbti išvežamų eglių bei jų šakų“, – patikino R. Surblytė.

Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Zita Abelkienė priminė, jog eglių išmetimas į gatvę ar kitas viešas vietas yra laikomas viešosios tvarkos pažeidimu ir pažeidėjui gali būti skirtos nuobaudos pagal Administracinės teisė pažeidimų kodeksą.

Pirmąsyk pažeidėjas įspėjamas nebešiukšlinti, tačiau gavus pranešimą, jog tas pats žmogus išmeta eglę ir kitąmet, jis baudžiamas nuo 30 iki 140 eurų. Užfiksavus pažeidimą pakartotinai, baudos dydis gali siekti iki 600 eurų.

„Tačiau kretingiškiai, matyt, gana tvarkingi žmonės: turbūt akivaizdžiai nešiukšlina, jeigu niekam neužkliūva, nes per pastaruosius metus jokio pranešimo apie pažeidimus nesame gavę“, – patikino Z. Abelkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas