Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 1 %
Naktį6°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunuosius kūrėjus nešė žodžių burės

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-12-19

Vydmantų gimnazijoje įvyko antroji Žemaitijos regiono mokyklų jaunųjų literatų šventė „Žodžių burėm – į savo pasaulį“.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos jaunąsias kūrėjas į šventę atlydėjo šios gimnazijos mokytoja Milda Šukienė (dešinėje).

Kūrybos gyslelę atrado mokytojos

Šiuokart į gimnaziją suvažiavo moksleiviai vien tik iš mūsų rajono ugdymo įstaigų – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės ir Pranciškonų gimnazijų, Baublių, Kartenos mokyklų- daugiafunkcių centrų, Simono Daukanto progimnazijos. O prieš metus dalyvavo literatų dar ir iš Kulių, Židikų, Palangos bei Ylakių.

„Atokesnių svečių kvietėme ir šiemet, tačiau vieni susirgo, kitų autobusas sugedo, tretiems kitos priežastys lėmė“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo viena organizatorių gimnazijos direktorės pavaduotoja Bronė Kietelytė.

Anot jos, pedagogams lituanistams šiais laikais nėra taip lengva literatūrai gabius moksleivius įkalbėti kurti, mat daugelis „įsikibę“ į informacines technologijas, kai kuriems labiau rūpi kitokia saviraiška.

Vydmantų gimnazijoje dirba 4 lituanistės – šventės sumanytoja Danutė Dunauskaitė, Leonida Jonušienė, Jolanta Žaliauskienė, Ieva Latakienė. Tai, kad šiandien scenoje pasirodė Guoda Skripkauskaitė, Beata Rogačiovaitė, Kamilė Pulokaitė, Aronas Matulevičius, Titas Taujenis, – ir pedagogių nuopelnas.

Vieniems rūpi gamta, kitiems – neišsipildžiusios svajonės

Apie ką rašo vaikai? Titas paklaustas šypsojosi – apie metų laikus, iš kurių jam pačiam gražiausia vasara. Aronas – apie žmogų ir supančią aplinką. Apie išsipildžiusi svajonę, apie gamtą ir jos reiškinius – Simono Daukanto progimnazijos šeštokė Viktorija Litvinaitė ir penktokė Dominyka Gudauskaitė.

„O aš parašiau apie savo svajonių lėlę – ilgais plaukais, mėlynom akim. Kai buvau maža, mylimiausia teta pažadėjo man ją padovanoti, tačiau pažado taip ir neištesėjo“, – šypsojosi Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos dešimtokė Ramunė Kairytė.

Tos pačios gimnazijos moksleivė Gabija Berniūtė atsivežė 3 savo eilėraščius apie jauno žmogaus meilę ir nusivylimą, o Laineda Vainauskaitė – novelę apie autobuso laukiančius žmones – kaip šie atrodo juos stebinčių žmonių akimis. „Kasdien į mokyklą ir iš mokyklos tenka keliauti autobusu. Pastebiu, kad kiekvienas autobuso laukiantis žmogus yra kitoks, kažkuo unikalus ir tuo gražus“, – sakė moksleivė.

Istoriją, kaip vienas prisėdimas ant suolelio pakeitė vyriškio gyvenimą, savo novelėje perteikė Kartenos mokyklos- daugiafunkcio centro devintokė Alvyda Jedenkutė. „Ji turi planų ateityje išleisti net knygą“, – jaunos kūrėjos polėkiu pasidžiaugė mokytoja Vitalija Brunalienė.

Apie kūrybą – iš poetės lūpų

Moksleivių skaitymus papildė Kretingos meno mokyklos ugdytinių Monikos Kutelytės, Linos Ruzveltaitės ir Liepos Bracaitės koncertas.

Jaunuosius kūrėjus, tą patį, ką mes visi, gebančius pasakyti kelis kartus gražiau, pasveikino gimnazijos direktorė Rasa Stonkuvienė, Kretingos Švietimo skyriaus specialistė Jolanta Jurgutienė.

„Mano vaikystėje nebūdavo atvirukų, o norėdavosi pasveikinti mamą. Nupiešdavau ką nors ir surimuodavau kelias eilutes“, – apie savo kūrybos pradžią papasakojo 5 knygų autorė rajono Garbės pilietė Nijolė Rimkienė. Tikroji jos kūryba prasidėjo lageriuose, tremtyje, kai išgyvenimus užrašyti skatino Tėvynės ilgesys, artimųjų netektys. Pagrindu pirmajai poezijos knygai „Atmintis“ ir tapo to meto užrašai. Advento laikotarpiu tinkamą savo eilėraštį apie iš tamsos saulę išvadavusį devyniaragį elnią poetė paskaitė ir šventėje dalyvavusiems jauniesiems kūrėjams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas