Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prisimenant tradicijas, kuomet advento laiku mūsų protėviai vakarus leisdavo suėję draugėn, Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre organizuojami adventiniai vakarojimai. Jų metu bus galima pasigėrėti tradicinėmis dainomis ir jau primirštomis senovinėmis giesmėmis, išmokti senųjų amatų.

Kretingos muziejaus Etnokultūros skyriaus vedėja Inga Jurginienė teigė, kad norėtasi atgaivinti tradiciją, kuomet advento vakarais kaimo moterys susirinkdavo vienoje troboje ir verpdavo, vyrai – pindavo virves ar užsiimdavo kitais rankų darbais.

„Žmonės, kartu vakarodami, bendraudavo, dainuodavo, dalinosi pasakojimais, papokštaudavo. Norėjosi prisiminti tą tradiciją, pasiūlant kokių nors užsiėmimų. Idėjų turime daug, tačiau visko neaprėpsi, tad vienokios veiklos vyks šįmet, kitokias planuojame kitąmet“, – teigė I. Jurginienė.

Pasak jos, Tradicinių dainų klube, kuris renkasi pirmadienio vakarais, laukiami ir nauji žmonės – iš anksto registruotis nereikia.

„O tradicinius giedojimus „Kloniojuos žemai, tiesa uždengtoji“ ves kretingiškė Rima Brundzienė, kuri pažadėjo pristatyti senąsias giesmes – tokias, kurių dabar bažnyčiose nebegirdime“, – sakė I. Jurginienė.

Ne mažiau intriguojantis laukia edukacinis užsiėmimas su etnokultūros specialiste Irena Armoniene, kuri pamokys tradicinių pirštinių mezgimo ir puošybos. I. Armonienė yra atkūrusi lietuvininkių pirštines ir riešines – joms buvo suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Šį rankų darbą yra įvertinęs ir dizaineris Juozas Statkevičius, kurio 2017 metų kolekcijos pristatyme buvo panaudoti I. Armonienės mezginiai.

Dar senesnio mezgimo būdo, panaudojant adatą, visus norinčius mokys salantiškė tautodailininkė Ingrida Šilgalytė, kuri jau vedė edukacinius užsiėmimus, mokydama audimo paslapčių.

Per adventines amatų dirbtuves taip pat bus galima išmokti megzti riešines – savo žiniomis apie tai pasidalins I. Jurginienė. O pasigaminti rankų darbo muilo pamokys Rasa Balsevičienė – šio amato bus galima pasimokyti ir ateityje, grupei užsisakant edukacinę programą.

---

Tradicinių dainų klubas: „Advento ir Kalėdų dainos“ – gruodžio 4 ir 18 d. 18 val.; Tradiciniai giedojimai „Kloniojuos žemai, tiesa uždengtoji“ – gruodžio 11 d. 18 val ir 16 d. 15 val.;

Rankų darbo muilo gamyba – gruodžio 7 d. 17 val.;

Tradicinių pirštinių mezgimas ir puošyba – gruodžio 12 d. 14 val. (turėti 5 virbalus ir spalvotų mezgimo siūlų);

Mezgimas adata – gruodžio 14 d. 17 val. (turėti didelę buką adatą ir 100 proc. vilnonių siūlų);

Riešinių mezgimas – gruodžio 21 d. 17 val. (turėti 1,25 numerio virbalus, mezgimo siūlų ir karoliukų).

Užsiėmimai nemokami. Vietų skaičius ribotas.

Registracija į Adventines amatų dirbtuves: tel. 8 648 43627 arba el. paštu – i.jurginiene@kretingosmuziejus.lt

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas