Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 89 %
Naktį2°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prisimenant tradicijas, kuomet advento laiku mūsų protėviai vakarus leisdavo suėję draugėn, Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre organizuojami adventiniai vakarojimai. Jų metu bus galima pasigėrėti tradicinėmis dainomis ir jau primirštomis senovinėmis giesmėmis, išmokti senųjų amatų.

Kretingos muziejaus Etnokultūros skyriaus vedėja Inga Jurginienė teigė, kad norėtasi atgaivinti tradiciją, kuomet advento vakarais kaimo moterys susirinkdavo vienoje troboje ir verpdavo, vyrai – pindavo virves ar užsiimdavo kitais rankų darbais.

„Žmonės, kartu vakarodami, bendraudavo, dainuodavo, dalinosi pasakojimais, papokštaudavo. Norėjosi prisiminti tą tradiciją, pasiūlant kokių nors užsiėmimų. Idėjų turime daug, tačiau visko neaprėpsi, tad vienokios veiklos vyks šįmet, kitokias planuojame kitąmet“, – teigė I. Jurginienė.

Pasak jos, Tradicinių dainų klube, kuris renkasi pirmadienio vakarais, laukiami ir nauji žmonės – iš anksto registruotis nereikia.

„O tradicinius giedojimus „Kloniojuos žemai, tiesa uždengtoji“ ves kretingiškė Rima Brundzienė, kuri pažadėjo pristatyti senąsias giesmes – tokias, kurių dabar bažnyčiose nebegirdime“, – sakė I. Jurginienė.

Ne mažiau intriguojantis laukia edukacinis užsiėmimas su etnokultūros specialiste Irena Armoniene, kuri pamokys tradicinių pirštinių mezgimo ir puošybos. I. Armonienė yra atkūrusi lietuvininkių pirštines ir riešines – joms buvo suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Šį rankų darbą yra įvertinęs ir dizaineris Juozas Statkevičius, kurio 2017 metų kolekcijos pristatyme buvo panaudoti I. Armonienės mezginiai.

Dar senesnio mezgimo būdo, panaudojant adatą, visus norinčius mokys salantiškė tautodailininkė Ingrida Šilgalytė, kuri jau vedė edukacinius užsiėmimus, mokydama audimo paslapčių.

Per adventines amatų dirbtuves taip pat bus galima išmokti megzti riešines – savo žiniomis apie tai pasidalins I. Jurginienė. O pasigaminti rankų darbo muilo pamokys Rasa Balsevičienė – šio amato bus galima pasimokyti ir ateityje, grupei užsisakant edukacinę programą.

---

Tradicinių dainų klubas: „Advento ir Kalėdų dainos“ – gruodžio 4 ir 18 d. 18 val.; Tradiciniai giedojimai „Kloniojuos žemai, tiesa uždengtoji“ – gruodžio 11 d. 18 val ir 16 d. 15 val.;

Rankų darbo muilo gamyba – gruodžio 7 d. 17 val.;

Tradicinių pirštinių mezgimas ir puošyba – gruodžio 12 d. 14 val. (turėti 5 virbalus ir spalvotų mezgimo siūlų);

Mezgimas adata – gruodžio 14 d. 17 val. (turėti didelę buką adatą ir 100 proc. vilnonių siūlų);

Riešinių mezgimas – gruodžio 21 d. 17 val. (turėti 1,25 numerio virbalus, mezgimo siūlų ir karoliukų).

Užsiėmimai nemokami. Vietų skaičius ribotas.

Registracija į Adventines amatų dirbtuves: tel. 8 648 43627 arba el. paštu – i.jurginiene@kretingosmuziejus.lt

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas