Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 89 %
Naktį2°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar ne per anksti įžiebiama Kalėdų eglė?

  • Gat­vės in­ter­viu
  • 2017-12-01

Marius KAKLYS:

– Manau, kad gruodžio pradžia – pats laikas mieste įžiebti Kalėdų eglę. Savo namuose šį savaitgalį taip pat ketiname eglutę papuošti girliandomis, žaisliukais. Tegul kuo ilgiau džiugina, skleidžia gerą nuotaiką. Laikas bėga labai greitai, tai ir tos gražiausios metų šventės nespėja ateiti, o jau, žiūrėk, ir baigiasi.

Aida ŽILINSKIENĖ:

– Pats laikas įžiebti Kalėdų žaliaskarę. Šiuo tamsiuoju metų laiku tegul tik būna miestuose ir kaimeliuose kuo daugiau šviesų ir šypsenų. Šeštadienį su visa šeima mes pirmąkart ketiname dalyvauti Kretingos eglės įžiebimo ceremonijoje. Žinoma, tokių švenčių metu norisi kuo mažiau valdiškų kalbų ir kuo daugiau dėmesio vaikams, nes kas, jei ne jie, labiausiai Kalėdų laukia.

Alma PRANCIULIENĖ:

– Kai kuriuose miestuose žaliaskarės jau įžiebtos, ir visi laimingi, patenkinti. Tačiau mūsų vaikystėje eglės būdavo puošiamos prieš pat Kūčias. Aš esu taip įpratusi, prie tokios tradicijos pratinsiu ir savo vaiką. Eglutę paprastai dabiname pačių pasidarytais žaislais, ant šakelių visada pakabiname dar ir nuotraukų, kuriose užfiksuotos akimirkos iš praėjusių mūsų šeimos Kalėdų.

Edvinas Slušnys:

– Ne, ne per anksti Kretingoje įžiebiama eglė, panašiai, kaip kituose Lietuvos miestuose. Kuo daugiau šviesų, tuo geriau. O štai namuose tokiu laiku puošti būtų ankstoka, iki švenčių ir nusibostų. Mūsų šeimoje esame pratę eglutę ar šaką žaisliukais apkabinėti likus tik kokiai dienai kitai prieš Kūčias. Kai taip, labiau pasijaučia šventės laukimo nuotaika.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas