Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 1 %
Naktį6°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žaidynės – judėjimo kartu džiaugsmui patirti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2017-11-28
Rajono priešmokyklinukų sporto žaidynių I etapo dalyviai varžėsi Kurmaičių pradinės mokyklos sporto salėje.

Kurmaičių pradinėje mokykloje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus inicijuotų mūsų rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų sportinių žaidynių I etapas. Vaikai ne tik varžėsi estafečių varžybose „Linksmi ir vikrūs“, bet ir patyrė judėjimo kartu džiaugsmą.

Numatyta, jog šios žaidynės tęsis iki kitų metų balandžio mėnesio, ir sportuoti panorę priešmokyklinukai sausį dalyvaus varžybose „Mažieji šaškininkai“ – jos bus surengtos Simono Daukanto progimnazijoje. Po to, pagal darbo grupės, parengusios žaidynių nuostatus, sudarytą grafiką mažųjų sportininkų laukia vaikų futbolo „5x5“ rungtynės bei kamuolio metimo į krepšį varžybos.

Žaidynių tikslas – formuoti mokyklų bendruomenių teigiamą požiūrį į kūno kultūrą, skatinti prigimtinį vaikų poreikį judėti, sudominant juos aktyvia fizine veikla, populiarinti įvairias sporto šakas.

„Tai – pirmosios tokios žaidynės mūsų rajone, ir labai norėtųsi, kad ateityje jos išaugtų į regioninį sporto renginį“, – kad gera idėja – vaikus pratinti prie sporto nuo mažumės – pasklis ir plačiau, vylėsi Švietimo skyriaus specialistė Asta Pocienė, žaidynių iniciatorė, pasveikinusi I etapo dalyvius – 12-a rajono komandų, kurios į estafečių varžybas „Linksmi ir vikrūs“ Kurmaičių pradinėje mokykloje susirinko kiekviena vilkėdama vieningą sportinę aprangą bei parengusios prisistatymo šūkius.

Atlikus penkias estafetes, paaiškėjo nugalėtojai: I v. iškovojo žaidynių šeimininkė – Kurmaičių pradinės mokyklos komanda, II v. užėmė Simono Daukanto progimnazijos atstovai, III v. – Rūdaičių mokyklos priešmokyklinukai. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, o visi dalyviai – padėkos raštais.

Vaikus įtraukė estafečių „Linksmi ir vikrūs“ rungtys.

„Mūsų mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo auklėtojos bei pradinio ugdymo mokytojos turi patirties organizuojant rajoninius ir regioninius sporto renginius, kurie iš esmės sutelkia visą mūsų mokymo įstaigos bendruomenę“, – teigė Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.

Pagrindinė Kurmaičiuose įvykusių varžybų organizatorė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Diana Mockienė, kuriai talkino kolegės: muzikos mokytoja Janina Kripienė, pasirūpinusi vaikų užimtumu per pertrauką, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Jurgita Česnavičienė, vadovavusi teisėjų kolegijai, auklėtojos padėjėja Aušra Gujienė, padėjusi parengti komandą ir sudėlioti priemones estafetėms, o auklėtojos padėjėja Rita Montrimienė, persirengusi olimpinio zuikio rūbais, demonstravo, kaip taisyklingai reikėtų atlikti estafetes.

Sulaukus didelio būrio sportuojančių vaikų – žaidynėse jų kartu su mokytojais dalyvavo beveik septynios dešimtys, Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė pasidžiaugė ne tik galimybe jų mokymo įstaigos auklėtiniams susipažinti su kitų ugdymo įstaigų vaikais, patirti sportavimo kartu džiaugsmą, mokytis vieniems iš kitų, dalintis patirtimi ir bendradarbiauti, bet ir tuo, jog mokykla turi puikias sąlygas sportinei veiklai.

Prieš devynerius metus, 2008-aisiais, renovavus mokyklą, buvo pastatyta ir sporto salė. Ja naudojasi ne tik mokyklos, bet ir kaimo bendruomenė – mokykla yra pasirašiusi panaudos sutartį su kaimo sporto klubu „Kurmaičiai“.

„Laisvu nuo pamokų ir užklasinės veiklos laiku salę nuomojame, o už gautas lėšas kasmet įsigyjame naujo sporto inventoriaus. Mūsų sporto salėje vyksta judriosios pertraukos I-IV klasių mokiniams, rytines mankštas daro ir sportuoja ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai“, – jog sporto salė nebūna tuščia, užtikrino mokyklos vadovė L. Jurgutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas