Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje – jaunų karių desantas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2017-11-28
Vygantas Mačernis visų pasižadėjimą tądien davusių jaunųjų šaulių vardu pabučiavo Kretingos šaulių kuopos vėliavą.

Praėjusį šeštadienį Kretingos miesto centras pusdieniui tarsi virto kariniu daliniu – eisena atžygiavus ir rikiuotėn stojus savanoriams ir šauliams, nuaidėjo šūvių salvės, būsimieji jaunieji šauliai davė iškilmingą pasižadėjimą. Po ceremonijos kretingiškiai galėjo apžiūrėti karinę ginkluotę, paskanauti kareiviškos košės ir pabuvoti inscenizuoto mūšio dalyviais. Taip Kretingoje buvo paminėta Lietuvos kariuomenės diena.

Rotušės aikštėje nugriaudėjus trims salvėms – už Lietuvą tėvynę, Lietuvos žmones ir Lietuvos kariuomenę, į jaunuosius šaulius bei savanorius karius kreipėsi Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių III rinktinės vadas atsargos majoras Rolandas Lukšas: „Mums šiandien net oras palankus – nelyja, darykit gerus darbus, gyvenkit su šypsenomis ir atiduokit tėvynei, ką privalote.“ Jis padėkojo jiems už tarnystę bei ištikimybę, o išvien ir Kretingos rajono vadovams – už paramą, kad šauliai gali vilkėti uniformomis.

Per 20 jaunųjų kretingiškių iškilmingai pasižadėjo ne tik tarnauti, bet ir negailėti jėgų, ginant tėvynės laisvę bei jos Nepriklausomybę, – o jų visų žodžius, pabučiuodamas Kretingos šaulių kuopos vėliavą, užtvirtino šviežiai priesaiką paliudijęs jaunasis šaulys Vygantas Mačernis.

Pagal sukurtą legendą, kariškiai šturmavo įtvirtinimo punktą.

Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos Vakarų (jūros) šaulių III rinktinės Kretingos V kuopos vadas Gintautas Pogoželskas sakė, jog į jų veiklą jaunimas buriasi noriai – jų kuopoje iš 150 šaulių jaunųjų šaulių yra 120.

„Jaunus žmones stengiamės sudominti įvairia veikla – rengiame žygius, sporto varžybas, patruliuojame gatvėse ir talkiname pareigūnams, dalyvaujame šventėse. O Lietuvos kariuomenės dienos proga norime pasirodyti miesto visuomenei, kas esame ir ką veikiame, kad kuo daugiau jaunų žmonių įsilietų į mūsų organizaciją“, – kalbėjo G. Pogoželskas, išvien su Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos III rinktinės Kretingos kuopos vadu Mindaugu Albrechtu surengę Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimą „Atiduok tėvynei, ką privalai“. Renginys tuo pačiu skirtas ir artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Ginklai ypač sudomino mažuosius kretingiškius, – ne vienas jų sakė užaugęs savanoriškai eisiantis tarnauti į kariuomenę.

Būrys jaunųjų šaulių iš Klaipėdos sakė atvykę palaikyti savo bendraminčių: „Bendraujame tarp kuopų, esame iš 304 Klaipėdos kuopos. Mus visus vienija meilė tėvynei, ir tai mes įrodome ne žodžiais, o konkrečia veikla“, – teigė 18-metis moksleivis Erikas Lukauskas.

Tądien smalsuoliai, ypač gausiai – vaikai, būriavosi ginklų – lengvųjų kulkosvaidžių, automatų, granatsvaidžių, pistoletų – parodoje ir, prižiūrimi kariškių, galėjo juos pačiupinėti. Vadinamojoje interaktyvioje verbavimo priekaboje, prie kurios nutįso eilė vaikų bei jaunuolių, veikė interaktyvus žaidimas karine tema. Ten pat besidomintys galimybėmis stoti tarnauti į Lietuvos kariuomenės gretas galėjo pabendrauti su kariškiais ir užsirašyti savanoriais.

Savanorių Kretingos kuopos vadas Mindaugas Albrechtas aukštesnius karinius laipsnius suteikė karėms (iš dešinės) Karolinai Skierytei ir Aurelijai Gelminauskienei.

Tam, kad šventėje būtų ir karinio vyksmo, erdvėje ties buvusiu telekomu buvo surengtas inscenizuotas mūšis – įtvirtinimo punkto šturmas: panaudojant dujų užsklandą, suimti ir šarvuočiu išgabenti teroristai. Technika, G. Pogoželsko žodžiais, juos aprūpino Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kolegos iš Klaipėdos.

Šventės kulminacija – pažintis su Kretingos miesto istorija, aplankant ir pagerbiant Lietuvos karių savanorių ir Kardo rinktinės partizanų kapus bei 1928 m. savanoriams Savivaldybės pastatytą paminklą. Ekskursiją vedęs pedagogas istorikas Vaidas Kuprelis prisipažino, jog iš kuklios vienos klasės mokinių pažintinės ekskursijos prieš 8-erius metus šis renginys tapo visuotine ekskursija ir prasminga miesto tradicija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas