Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 1 %
Naktį6°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vos prieš parą į statomą namą Kretingos rajone pristatytas naujas šilumos siurblys dingo – vagys jį išnešė, net nepalikdami jokių įsilaužimo žymių. Įvykio sukrėsti šeimininkai apie tai paskelbė socialiniame tinklapyje „Facebook“, už gautą vertingą informaciją žadėdami dosnų atlygį.

Nuo vagių nukentėjusi moteris, prašiusi neviešinti jos vardo ir pavardės, „Pajūrio naujienoms“ pasakojo, kad naujo šilumos siurblio, veikiančio principu „oras-vanduo“, pasigesta penktadienio rytą – jis statomame name teišbuvo vieną parą. Šilumos siurblio vertė – beveik 6 tūkst. Eur.

„Kažkas turėjo apie tai žinoti“, – neabejojo moteris, prisipažinusi, kad jos šeimai kyla įvairių minčių, kokia galėjusi būti nusikaltėlių veikimo schema. Dar labiau glumina tas faktas, jog ilgapirščiai į patalpas pateko neįsilaužę, tad skubiai reikėjo keisti visus namo užraktus. Be to, iš namo dingo ne tik šilumos siurblys, bet ir kiti daiktai, kurie ten buvo palikti jau kurį laiką.

„Kruvinai dirbi, stengiesi, ir niekas tavęs nesaugo. Todėl norisi perspėti žmones, kurie stato namus, kad būtų atsargūs ir apdairūs“, – sakė nukentėjusioji, patyrusi, kad ir draudimo bendrovės statomus namus ir juose esančius daiktus draudžia tik su tam tikromis išlygomis.

Moteris teigė, kad išsiaiškinti, kas apšvarino jos šeimos būsimus namus, tapo principo reikalu, todėl tinklapyje „Facebook“ ir paskelbė prašymą suteikti vertingos informacijos. „Sulaukiau skambučių – žmonės pasidalino savo patarimais ir pastebėjimais“, – teigė pašnekovė, turinti vilčių, kad policijos atliekamas tyrimas bus sėkmingas.

Bandė įsibrauti į gyvenamuosius namus

Ilgapirščius visuomet traukė statomi namai, tačiau šiomis dienomis Kretingos rajone jie taikėsi ir į gyvenamuosius namus.

Lapkričio 24 dienomis apie 23.30 val. grįžęs namo Laivių kaimo gyventojas aptiko, jog jo gyvenamajame name išmėtyti daiktai bei išlaužtas seifas, tačiau, pirminiais duomenimis, niekas nepavogta. Dėl sugadintų daiktų ir namo durų pareiškėjas teigė patyręs 1 tūkst. Eur nuostolį.

Kitą dieną gautas pranešimas, kad Latvelių kaimo gyventojas rado apgadintus plastikinio lango rėmus, tačiau įsibrauti į namo vidų taip ir nepavyko.

Apgadinimas įvertintas 130 Eur suma.

Dar prieš savaitę Dupulčių k. gyventojas pasigedo trijų akumuliatorių, kurie buvo pavogti iš gyvenamojo namo kiemo. Nuostoliai – apie 300 eurų.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas teigė, kad apsisaugant nuo vagysčių pravartu pasinaudoti technologiniais sprendimais: įsirengti nuo judesio užsidegančius žibintus, vaizdo kameras, signalizaciją.

„Dabar vagims net nebereikia budėti stebint, ar namie kas nors yra – žmonės patys socialiniuose tinklapiuose pasiskelbia apie planuojamas atostogas ir keliones, – pastebėjo R. Kačinas. – Labai svarbu ir geri santykiai su kaimynais – paprašyti vienas kito pasaugoti namus, kol būsite išvykę, paskambinti, jeigu pasirodytų kas įtartina ir pan.“.

---

Žmonės, turinčius informacijos apie lapkričio 23–24 dienomis įvykdytą vagystę, kurios metu pavogtas šilumos siurblys, prašomi skambinti telefonais: 8 684 42531 arba 8 674 19693.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas