Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dar neišblėso įspūdžiai, kuriuos grupė Pranciškonų gimnazijos mokinių bei mokytojų vasarą patyrė Italijoje. Ši viešnagė – bendras dviejų mokyklų – Italijos G. Leopardi licėjaus ir Kretingos Pranciškonų gimnazijos – projektas, skatinantis dviejų šalių ir šių mokyklų partnerystės ryšius bei tarpusavio bendravimą. Draugystės tikslas – susipažinti su kita kultūra, praplėsti savo horizontus, prisiimti atsakomybę už tave supantį pasaulį ir išmokti kurti bendruomenę, kurioje kiekvienas galėtų atrasti savo vietą.

Lecco G. Leopardi licėjaus mokiniai surengė ekskursiją po Milano miestą

Pranciškonų gimnazijos neformalaus ugdymo organizatorė – sielovadininkė s. Julija Lukauskaitė FMSC teigė, kad draugystė tarp dviejų mokyklų užsimezgė netikėtai. Pakvietimas dalyvauti mainų programoje atėjo iš Milano lietuvių bendruomenės. Atsiliepimas į šį kvietimą suteikė daug džiaugsmo abiem mokykloms, nes nei italai, nei mes net nenutuokėme, kur gali nuvesti šis užsimezgęs ryšys.

Pirmasis susitikimas įvyko gegužės pradžioje, kai šeši mokiniai, lydimi direktoriaus ir dar dviejų suaugusiųjų iš Italijos, atvyko susitikti su kretingiškiais. Lietuvoje svečiai viešėjo tik trejetą dienų, tačiau spėjo susipažinti su Lietuvos švietimo sistema, apsilankė gimnazijoje, pabendravo su gimnazistais, dalyvavo parapijos renginiuose. Išvyko pažadėję, kad tai – ne paskutinis susitikimas.

Lietuvius sutiko šiltai

Pažadą įvykdė – birželio 13–19 dienomis aštuonių mokinių bei dviejų mokytojų delegacija iš Kretingos pranciškonų gimnazijos buvo pakviesta dalyvauti susitikime Alpių kalnuose.

Emilija Vaitkutė, IVG klasės mokinė ir kelionės dalyvė, teigė, kad vykdama nieko nesitikėjo, nors stereotipų apie Italiją ir joje gyvenančius žmones girdėjo ne kartą. Italija atvykėlius pasitiko itin šiltai – šaltą, lietingą lietuvišką birželį pakeitė karšta ir saulėta vasara.

Tokią pat šilumą spinduliavo ir žmonės, kurie lietuvių atvykimo proga surengė itališką vakarienę. Jos metu dviejų mokyklų atstovai susipažino vieni su kitais, o vakarui įsibėgėjus netilo ir itališkos, ir lietuviškos dainos.

Kitą rytą kretingiškius apsilankyti Milane pakvietė Lecco licėjaus mokiniai. Buvo aplankyta Milano katedra, La Scala operos teatras, susipažinta su kitomis garsiomis lankytinomis vietomis.

Stovykla kalnuose – bendra visų dalyvių nuotrauka

Pokalbiai užtruko iki paryčių

Svarbiausias ir daugiausia įspūdžių suteikęs šios kelionės įvykis – stovykla Alpėse, kurios metu kretingiškiai artimiau susipažino su italais, kopė į kalnus, gilino žinias apie Italijos kultūrą ir papročius, taip pat pristatė Lietuvą. Diskusijų metu buvo nagrinėtos problemos, kurios aktualios ir svarbios jaunam žmogui. Emiliją labiausiai sujaudino momentas, kai vyko darbas grupėse, nes ji suprato, kad šie jaunuoliai tokie patys, kaip ir ji, – panašiai mąstantys ir abejojantys, kokį gyvenimo kelią pasirinkti. Mergina pridūrė, kad jie galvoja apie dalykus, kurių tu pats net neapsvarstai. Šie išgyvenimai nuplėšė visas netikrumo kaukes ir vyravusius stereotipus apie Italijos žmones.

Paskutinį vakarą pokalbiai ir pasidalinimai apie susitikimo paliktus įspūdžius užtruko iki paryčių. Atėjus metui atsisveikinti, visi suprato, kad Italijoje palieka gerus draugus, bičiulius, su kuriais pasimatyti visada bus smagu, o patirtus įspūdžius ir nuotykius prisimins dar ilgai.

Sesuo Julija teigė, kad tolimesnė mokyklų draugystė tęsis toliau tik tada, kai mokiniai patys norės pakilti nuo savo patogių sofų, šokti į žygio batus ir kopti į kalnus, nes tik čia, kaip liudijo G. Leopardi licėjaus direktorius Giuseppe Melini, gali pažinti draugą ir pats juo tapti.

Sigita RAZMUTĖ

„Pajūrio naujienų“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas