Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 89 %
Naktį2°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kartais moksleiviai taip įsitraukia į įvairias užklasines veiklas, lanko meno ar sporto mokyklas, kad ne visada spėja pasiruošti rašomiesiems darbams ar padaryti tai, kas užduota namų darbų. Tad mokytojai vis dažniau mato būtinybę su mokiniais kalbėti apie tai, kaip jiems planuoti savo laiką.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Eglė Litvinienė teigė jaučianti poreikį kalbėti apie šią problemą su mokinais ir ne kartą šią bėdą sprendė su moksleiviais ir jų tėvais.

E. Litvinienė teigė, kad kartais tenka pastebėti, jog mokiniai yra taip užimti užklasinės veiklos bei įsitraukę į įvairius projektus, kad nebespėja atlikti kokios nors užduoties. Mokytoja teigė, kad tokiu atveju yra supratinga ir, pastebėjusi, jog mokinys neatliko užduoties ne dėl to, kad negali ar tingi, o būtent todėl, kad nespėjo fiziškai, skiria papildomai laiko.

Pasak E. Litvinienės, kartais per išbalansuotą veiklą mokinys nesusidėlioja prioritetų, o tai kenkia jo mokymuisi.

„Kad laiką taptų planuoti paprasčiau, būtina susireguliuoti dienos režimą – laiku eiti miegoti, jog kitą dieną viską spėtum ir būtum žvalus. Svarbu niekada neatidėlioti darbų paskutinei akimirkai. Visada veikti čia ir dabar, naudingai išnaudoti laiką pamokoje ir per pertraukas, jog darbo namuose liktų kuo mažiau, o laiko laisvalaikiui bei užklasinei veiklai būtų daugiau. Laikantis šių kelių taisyklių laiką iš tiesų taps planuoti paprasčiau, ir užklasinė veikla niekada netrukdys mokslams“, – patarė E. Litvinienė.

Inga VAIŠVILAITĖ

„Pajūrio naujienų“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas