Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 72 %
Naktį16°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kartais moksleiviai taip įsitraukia į įvairias užklasines veiklas, lanko meno ar sporto mokyklas, kad ne visada spėja pasiruošti rašomiesiems darbams ar padaryti tai, kas užduota namų darbų. Tad mokytojai vis dažniau mato būtinybę su mokiniais kalbėti apie tai, kaip jiems planuoti savo laiką.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Eglė Litvinienė teigė jaučianti poreikį kalbėti apie šią problemą su mokinais ir ne kartą šią bėdą sprendė su moksleiviais ir jų tėvais.

E. Litvinienė teigė, kad kartais tenka pastebėti, jog mokiniai yra taip užimti užklasinės veiklos bei įsitraukę į įvairius projektus, kad nebespėja atlikti kokios nors užduoties. Mokytoja teigė, kad tokiu atveju yra supratinga ir, pastebėjusi, jog mokinys neatliko užduoties ne dėl to, kad negali ar tingi, o būtent todėl, kad nespėjo fiziškai, skiria papildomai laiko.

Pasak E. Litvinienės, kartais per išbalansuotą veiklą mokinys nesusidėlioja prioritetų, o tai kenkia jo mokymuisi.

„Kad laiką taptų planuoti paprasčiau, būtina susireguliuoti dienos režimą – laiku eiti miegoti, jog kitą dieną viską spėtum ir būtum žvalus. Svarbu niekada neatidėlioti darbų paskutinei akimirkai. Visada veikti čia ir dabar, naudingai išnaudoti laiką pamokoje ir per pertraukas, jog darbo namuose liktų kuo mažiau, o laiko laisvalaikiui bei užklasinei veiklai būtų daugiau. Laikantis šių kelių taisyklių laiką iš tiesų taps planuoti paprasčiau, ir užklasinė veikla niekada netrukdys mokslams“, – patarė E. Litvinienė.

Inga VAIŠVILAITĖ

„Pajūrio naujienų“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas