Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Aktorė Skaistė Anusevičiūtė yra veiklos žmogus – ji vaidina serialuose, veda radijo laidą, prodiusuoja įvairius meninius ir muzikinius projektus, ir viską suspėja tik todėl, kad darbus atsakingai planuoja.

Aktorė Skaistė Anusevičiūtė – pažįstamas veidas televizijos žiūrovams: ją galima išvysti filmo „Moterys meluoja geriau“ naujame sezone, seriale „Laisvės kaina. Savanoriai“ ir jo tęsinyje „Laisvės kaina. Partizanai“. Tačiau ne visi žino, kad žymiajai aktorei nesvetimas miestas Kretinga – čia ji praleido savo vaikystę.

Gimusi Klaipėdoje, bet nuo 5 metų vaikystę praleidusi Kretingoje pas senelius, S. Anusevičiūtė lankė darželį „Ąžuoliukas“ ir net ėjo į Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją. Pasak jos, mylimiausia vieta – Kretingos meno mokykla, kuri padovanojo gražiausius prisiminimus. Po dešimties metų S. Anusevičiūtė grįžo į Klaipėdą, tačiau teigė savęs nepriskirianti jokiam miestui.

„Šiandien gyvenu Vilniuje, bet nelaikau savęs vilniete. Aktyviai tenka lankytis visuose Lietuvos miestuose ir visi jie man – artimi, o kai kas nors klausia, iš kur aš kilusi, atsakau – iš pajūrio“, – su šypsena mintimis dalinosi aktorė.

Meninė veikla nuo ankstyvo amžiaus

Nuo pat mažumės, aktorė pasakojo, turėjusi daugybę energijos, tad išbandė save įvairiose meninėse veiklose.

„Pradėjau nuo sportinių šokių, jų, deja, teko atsisakyti dėl ligos, kuri išsivystė po to, kai mane užpuolė vilkinis šuo. Tada užsimaniau groti pianinu. Iš pradžių lankiau privačias fortepijono pamokas, o po to mokytoja, kuri pastebėjo gabumus, rekomendavo man pereiti į meno mokyklą, kurioje mokiausi chorinio dainavimo“, – pasakojo S. Anusevičiūtė.

Jaunoji aktorė prisipažino, kad jai neteko lankyti teatro studijos Kretingoje ir dėl to jaučiasi daug praradusi. „Visas jėgas buvau sutelkusi į muziką, o apie teatrą, kad jam tikčiau, net nebuvo minčių“, – prisipažino pašnekovė.

Baigusi mokyklą, savo ateitį S. Anusevičiūtė pasirinko sieti su menu – visas sritis jau buvo išbandžiusi, tačiau nuo muzikinio kelio nenorėjo nutolti, todėl įstojo į miuziklo studijas, muzikinio teatro aktorės specialybę.

Apie tai, kaip kuria savo karjerą, S. Anusevičiūtė mokiniams papasakojo viešėdama renginyje Kretingoje „Drymų organaizeris.“

Gyvenimas – ne tik filmavimo aikštelėje

Tačiau taip jau susiklostė, kad dabar, pasakojo aktorė, kine ir televizijos serialuose jai dažniausiai tenka vaidinti paauglę arba vaiką. „Tam dėkingas mano smulkus kūno sudėjimas arba kitaip tariant – tipažas, tinkantis šiems vaidmenims. O kartą sėkmingai suvaidinusi paauglę, sulaukiau ir daugiau pasiūlymų“, – prasitarė S. Anusevičiūtė.

Paklausta apie mėgstamiausią vaidmenį, kurį teko atlikti, aktorė šmaikščiai atsakė, kad labiausiai patiko vaidinti Alisą, seriale „Rezidentai“, nes šis buvo artimas jai. Tuo tarpu kol kas sunkiausias vaidmuo – Virga seriale „Moterys meluoja geriau.“

„Va ten tai – kietas riešutėlis. Nulis logikos, o kur nėra logikos, aš susiduriu su asmeniniais keblumais“ – juokavo aktorė.

S. Anusevičiūtė užsiima ne tik aktoryste – ji taip pat radijuje „LRT Opus“ veda savo laidą „Savaitgalio žemėlapis“, aktyviai dirba verslo organizavimo srityje bei prodiusuoja įvairius meninius ir muzikinius projektus.

Renkasi tik žinomus veidus

Paklausta, ar sunku prasimušti Lietuvos rinkoje jauniems aktoriams, S. Anusevičiūtė atviraudama prakalbo: „Manau, kad tikrai nelengva. Keista mūsų sistema: kartais net nevyksta atrankos į projektus, aktorių komandos surenkamos tyliai iš lūpų į lūpas, arba režisieriai išsirenka patikimus aktorius, kuriuos patys ir užsiaugino – juos mokė ir jiems dėstė. Taip pat prodiuseriai ir režisieriai yra linkę rinktis žinomus veidus, kurie jau turi savo žiūrovą. Neturime vadybininkų, kurie dirbtų dėl aktorių vardan, nes rinka maža, o aktorių – daug.“

---

Skaistės Anusevičiūtės meninė veikla:

Virga – ser. „Moterys meluoja geriau“ (rež. Mykolas Vildžiūnas ir Andrius Žiūrauskas);

Ona – ser. „Laisvės kaina. Savanoriai“ (rež. Saulius Balandis); ser. „Laisvės kaina. Partizanai“. (rež. Saulius Balandis);

Alisa – ser. „Rezidentai“ (rež. Ramūnas Rudokas);

Simona – trump. f. „Viskas bus gerai“ (rež. Mykolas Vildžiūnas);

Ieva – f. „O, ne! O, taip!“ (rež. Julius Paulikas); Taip pat vaidino Vilniaus mažajame teatre: garsų spektaklis „Kelionė be bagažo“ (rež. Balys Latėnas).

Gabrielė MALŪKAITĖ

„Pajūrio naujienų“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas