Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 89 %
Naktį2°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tvorą tverti pabaigs kitąmet

  • Žemė ir ūkis
  • 2017-11-24

Nasrėnų Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė pildo savo svajonę – nusidėvėjusią medinę sodybos tvorą sparčiai keičia nauja.

Kūlupėniškis tautodailinkas Antanas Lubys kartu su savo pagalbininkais nauja medine tvora tvėrė Nasrėnų Motiejaus Valančiaus muziejų.

„Kol galėjome, tol senąją remontavome, tai vienoje, tai kitoje vietoje vis dar pakaldavom, vis sutvirtindavom – ir laikydavo šiaip taip. Tačiau ne vieną dešimtį metų atitarnavęs medis pagaliau sukiužo“, – sakė direktorė.

Muziejus turi vieną darbininką aplinkai tvarkyti, lapams grėbti, o tvorai tverti pajėgų neužteko, tad reikėjo pasisamdyti. V. Čėsnienė teigė apsidžiaugusi, kad talkinti sutiko kūlupėniškis Antanas Lubys – esą žmogus ne tik darbščias rankas, bet ir meninę gyslelę turintis.

Nenukrypstant nuo senovinės tradicijos, iš vienos pusės muziejus iš naujo juosiamas žagrine, o iš kitos pusės – žemaičių kraštui būdinga vadinamąja pusgulstine tvora, kuria būdavo tveriamas „gerasis“ kiemas. Žagrinei tvorai kirtavietėse šakų prisirinkti leido Vaineikių girininkas Andrius Kalnikas, o medžio stulpelius pusgulstinei tvorai muziejus pirko iš miškų urėdijos, dalį medienos – ir iš privačių asmenų. „Judam judam į priekį“, – „Pajūrio naujienų“ pakalbinti šypsojosi A. Lubys ir kartu su juo triūsiantys Kazys Motužis bei Arvydas Benetis. Vyrai suskaičiavo, kad medžiagos kol kas užteks kokiems 80-čiai metrų, o reikia 300-ams.

Pasak direktorės, šiais metais rajono Savivaldybė tvorai skyrė 2 tūkst. Eur.

„Dalį lėšų panaudojom, už likutį vėl nusipirkom medienos, bet darbus tęsim jau kitąmet“, – sakė V. Čėsnienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas