Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 48 %
Naktį9°C debesuotumas 37 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vanduo skandina ir karteniškius

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2017-11-24
Vanduo apsėmė ir nediduką Petro Smilingio šiltnamį, kuriame vasarą derėjo pomidorai.

Padvarių kaimo sodyba „Vienkiemis“ – ne vienintelė pastaruoju metu apsemta vandens. Jei dar savaitei kitai prakiurtų dangus, į ją galėtų lygiuotis ir palei Minijos upę išsidėstęs mažąja Šveicarija vadinamas Kartenos miestelis.

Be guminių batų negyvena

Pasak Daržų gatvėje gyvenančio Petro Smilingio, neatsitiktinai ir kaimynas su kaimynu susitikę vietoj „labas rytas“ pastaruoju metu vienas kito klausinėja: „Nu, kaip pas tave šiandien?“, „O tu ar daug išpumpavai?“, mat į gyvenamųjų namų rūsius be botų nelabai įbrisi, o prie sodybų esantys daržai, kuriuose neseniai augo žmonių bulvės bei kitos gėrybės, pavirto sklidinais ežerais.

„Paspaudus šalčiui, tarp mano ir Juliaus Butenio trobų galėtum čiuožinėti – ledas lygus kaip stiklas būtų, už jokios žolės pačiūžos neužkliūtų “, – juokavo Petras.

Iš Balsiškių kilęs vyras savo namą Daržų gatvėje prieš kelis dešimtmečius surentė vienas paskutiniųjų tarp artimiausių kaimynų. Žinodamas, kad su vandeniu daug nepajuokaus, mat apie gresiančius potvynius buvo girdėjęs, pamatus, kiek įmanoma, aukščiau pakėlė.

„Anais laikais sunku buvo gauti sklypą, o štai čia – pasitaikė gera proga“, – į klausimą, ar nepabūgo nuožulnioje vietoje sau būstą statytis, atviravo Petras.

Šis potvynis jam antrasis toks didelis per visą gyvenimo Kartenoje laiką. Tiksliau tariant, tas anas buvęs dar galingesnis, mat apsėmęs ne tik rūsius, bet ir pagrindinį gatvės kelią, kuriuo nori nenori ilgais guminiais apsiavus į darbus ar parduotuves žmonėms reikėjo suvaikščioti.

P. Smilingis džiaugėsi, kad šiuokart jo rūsyje vandens nėra labai daug. Kur kas liūdnesnis vaizdas – pas šalimais gyvenantį Kazį Daugintį arba kitapus kelio, pas Dainių Domarką.

Šiąnakt šis teigė kėlęsis penktą ryto, jungęs elektrinį siurblį, vandenį sąžiningai išpumpavęs. Septintą valandą tą pačią ceremoniją pakartojo, o, va, priešpiet jo rūsyje ir vėl vanduo suteliūškavo.

Petras Smilingis juokavo, kad, jei pašaltų, jo namo pašonėje esančiame kaimyno Juliaus Butenio bulvių lauke būtų galima įrengti čiuožyklą.

Bėdų prišaukė bebrai

„Laimė, kad ant specialiai įrengto paaukštinimo, kaip žinodamas, susikroviau malkas, bulves, „užlaipinau“ skalbimo mašiną bei kitus rūsyje laikomus daiktus “, – šypsojosi Dainius.

Anot jo, per ankstesnį potvynį, kilusį maždaug prieš 7 metus, vandens rūsyje buvę kur kas „macniau“ – sulig virtuviniu stalu.

Karteniškiai neabejojo, jog dėl tvinstančių laukų, gatvių, sodybų ir rūsių iš peties padirbėjo ne be reikalo liaudyje upių pakrančių baubais vadinami bebrai, žabais užkimšę pralaidą, pro kurią iš po gausaus lietaus tvenkiniu pavirtusios pievos vanduo nebeprasiskverbia į kitapus lauko keliuko esančią Minijos upę, todėl ir nuputoja pakalnėn, miestelio link.

Kartenos seniūnės funkcijas laikinai atliekanti Genutė Petrauskienė į šią vietą Minijos pakrantėje vakar iškvietė miestelio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, taip pat melioracijos specialistus.

„Pirmiausia mūsų gaisrinės vyrai, priplaukę valtimis, turima technika bandys bebrų gūžtą „prakrapštyti“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė G. Petrauskienė.

Už melioraciją rajone atsakingas Savivaldybės Žemės ūkio vyriausiasis specialistas Leonas Rimeika teigė, jog nesėkmės atveju šiam darbui atlikti gali tekti samdytis rangovą bei galingą jo ekskavatorių. Pralaida yra Kartenos seniūnijos nuosavybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas