Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Darbėnų seniūno Alvydo Poškio sveikinimai Laukžemės bendruomenės pirmininkei Aidai Mikutienei ir visiems laukžemiškiams bendruomenės veiklos 10-mečio proga.

Susirinkę pavakaroti Laukžemės kaimo žmonės atšventė bendruomenės veiklos 10-metį – ta proga ne tik suplevėsavo vieningumo, bendrystės ir bendruomeniškumo simbolis – nauja bendruomenės vėliava. Buvo įvardinti ir nauji iššūkiai, aptartos galimybės jiems įgyvendinti, kad Laukžemės kaimas ir toliau gražėtų bei gerėtų jo infrastruktūra.

„Išsikėlėme tikslą sutvarkyti gyvenvietės tvenkinius, prie vieno jų įrengiant paplūdimį, vaikų žaidimo aikštelę. Dar vienas iššūkis – „aprengti“ pastatą, kuriame gyvuoja ne tik mūsų bendruomenės namai, bet ir biudžetinės įstaigos: ambulatorija, biblioteka, kultūros skyrius. Lėšų tam dar neturime, tačiau sutelktomis pastangomis ieškosime finansavimo, dirbsime išvien, kad iškelti tikslai virstų realybe“, – teigė jau 6-us metus Laukžemės bendruomenei vadovaujanti Aida Mikutienė, Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja. Ji prisiminė, kaip prieš 10 metų kaimo bendruomenė sutelkė jėgas bendroms problemoms spręsti – tada laukžemiškius konkrečiai veiklai suvienijo Darbėnų-Laukžemės kelio problema. To rezultatas – išasfaltuotas 6 km žvyrkelis. Tada bendruomenė – jai pirmuosius 4-erius metus vadovavo Genutė Narkienė – ėmėsi ir kitų darbų: bendruomenės iniciatyva buvo sutvarkytas apgriuvęs pieninės pastatas, įrengti informaciniai stendai, atnaujintas gatvių apšvietimas, galų gale – gavus Kaimo plėtros programos lėšų, įrengti bendruomenės namai.

Kai pantomima gali pasakyti labai daug, – jaunimo pagal projektą „Laukžemės jaunimo užimtumo stiprinimas“ sukurtas pasirodymas.

„Be žmonių vienas pats nieko nenuveiktum – reikia mums ir vyriškos jėgos, ir savanorių talkininkų, ir idėjų, ir pritarimo“, – kalbėjo A. Mikutienė, šventinį vakarą suskubusi padėkoti ne tik bendruomenės tarybos nariams – Laimutei Karčiauskienei, Larisai Danilienei, Genutei Narkienei, Mariui Mažonui, Pranui Venckui, Edmundui Rupšui, bet ir visam būriui pagalbininkų, savo konkrečiais darbais prisidedančių prie bendruomenės sumanymų įgyvendinimo.

Dėkodama aktyviausiems, A. Mikutienė įteikė skėčius su Laukžemės bendruomenės simbolika – laukžemiškių vienybę simbolizuojančiu logotipu-medžiu: skėčius bei vėliavą bendruomenė įsigijo pagal rajono Savivaldybės finansuotą projektą „Bendruomenės veikla, iššūkiai ir galimybės“.

Pasidžiaugti bendruomenės nuveiktais darbais susirinko gausus būrys svečių, bendruomenės narių.

Aktyvus bendruomenės veikloje ir Laukžemės jaunimas: jis ne tik dalyvauja savanoriškoje veikloje, rajono renginiuose – dalį savo laisvalaikio jaunuoliai skyrė projektui „Laukžemės jaunimo užimtumo stiprinimas“ įvykdyti. Tai – edukaciniai teatro užsiėmimai, kuriuos vedė Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas, suvienijęs jaunimą ne tik teatrui pažinti, bet ir improvizacijoms, bendrai kūrybinei veiklai. Ko išmoko, ką sukūrė, jaunimas pristatė ir per Laukžemės bendruomenės 10-mečio šventę, žiūrovą paskatinęs į realybę pažiūrėti jauno žmogaus akimis. Už sėkmingai įgyvendintą projektą, aktyvumą, gebėjimą įsilieti į bendruomenės veiklą jos pirmininkė padėkojo jaunimo atstovams Monikai Mikutytei, Evelinai Šilgalytei, Sandrai Petrauskaitei, Vitalijai Petrauskaitei, Viktorijai Baužytei, Veronikai Griciūtei, Edgarui Šilgaliui, Rimvydui Rupšui, Pauliui Butkui.

Savo bičiulius Laukžemės bendruomenės narius jubiliejinio gimtadienio proga pasveikino bendraminčiai iš Darbėnų, Kūlupėnų, Rūdaičių bendruomenių, Šventosios medžiotojų klubas, laukžemiškius pagerbė rajono vicemerė Danutė Skruibienė, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, kiti svečiai.

Susirinkusiesiems koncertavo Laukžemės mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujamas Alvydo Višinsko.

Įvertinę darbus, aptarę rezultatus, suformavę ateities siekius laukžemiškiai ragavo Laukžemės bendruomenės gimtadienio torto, bendravo, šnekučiavosi prie vaišių stalo.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas