Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 3 %
Naktį-2°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žvyrkeliai į Šukę, Budrius ir Triušius iki šių metų lapkričio 11 d., kaip buvo suplanuota, išasfaltuoti nebus. Yra ir gera žinia – Respublikinė mobilių kelių direkcija pratęsė kelių asfaltavimo darbų užbaigimo terminą iki 2018 metų kovo 15 d. ir tuo patvirtino, kad šiems keliams sutvarkyti skirtos, bet rangovo nespėtos panaudoti lėšos kitur nenuplauks.

Kelių į Šukę, Triušius ir Budrius asfaltavimo darbus kartu su jų techninių projektų parengimu laimėjo bendrovė „Šiaulių plentas“. Darbų pradžia buvo suvėlinta, bendrovė juos pradėjo rugsėjį. „Po Seimo rinkimų keičiantis politiniams vėjams, užsitęsė techninių projektų derinimas. Rugsėjį projektus patvirtino, prasidėjo lietūs“, – apie darbus vilkinusias priežastis sakė Kretingos rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Lietus neleido sutankinti dangos sluoksnių. Terminą darbams atlikti pratęsusi Kelių direkcija pripažino, kad darbai laiku nebuvo atlikti dėl aplinkybių, kurių neįmanoma nei numatyti, nei išvengti ar kuriomis nors priemonėmis pašalinti, kitaip tariant pripažino force majeure – nepaprastas aplinkybes.

Remontuoti pradėti keliai dabar turi statybvietės statusą, pagal kurį statybvietę valdo rangovas. „Bendrovės „Šiaulių plentas“ generalinis direktorius Juozas Aleksa užtikrino, jog šiuos kelius prižiūrės kaip 3-ios kategorijos – greideriuos, barstys, kad būtų pravažiuojami“, – tvirtino V. Domarkas. „Šiaulių plento“ vadovas Savivaldybės valdžiai davė bendrovės paskirtų už kelių priežiūrą atsakingų darbuotojų telefonus, kurie perduoti ir seniūnijų, kuriose šie keliai tvarkomi, seniūnams. Tad gyventojai, iškilus tų kelių priežiūros problemoms, turėtų kreiptis į savo seniūnijas.

„Trejetą metų pasitelkę vietos bendruomenes rašėme raštus, projektus, mynėme Susisiekimo ministerijos slenkstį, siekdami, kad šios trys žvyrkelių atkarpos į svarbiausias rajono gyvenvietes būtų išasfaltuotos“, – prisiminė V. Domarkas. Kai buvo paskelbta, kad keliai bus asfaltuojami, o visą vasarą niekas nepradėjo jokių darbų, žmonės net ėmę įtarinėti, kad asfaltuotas kelias į jų namus buvo tik rinkiminis politikų masalas.

„Atsikvėpėme, kai direkcija pratęsė darbams užbaigti terminą, kad šiems objektams skirti pinigai nebus panaudoti kitur, o tik perkelti į ateinančius metus“, – kalbėjo V. Domarkas.

„P. n.“ informacija

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas