Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 48 %
Naktį9°C debesuotumas 37 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Perskirstė mokinio krepšelio rezervą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-11-21

Įvyko pasitarimas, kuriame Kretingos rajono švietimo vadovai, Švietimo įstaigų profesinės sąjungos susivienijimo bei Direktorių tarybos atstovai svarstė, kaip perskirstyti pagal nustatytą metodiką iš ugdymo įstaigų išskaičiuoto 7 procentų mokinio krepšelio rezervo likutį.

Rajono švietimo įstaigų direktorių tarybos, profsąjungos atstovai, Švietimo skyriaus bei rajono vadovai tarėsi, kaip perskirstyti 7 proc. mokinio krepšelio rezervo lėšas.

Šviečiasi priedai už papildomus darbus

Vienos ugdymo įstaigos mokinio krepšelio lėšų paprastai sutaupo, o kitos pritrūksta, tad surinktas rezervas pasitarnauja skirtumams išlyginti.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko žodžiais, šiemet mokinio krepšelio lėšų trūksta Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre, Darbėnų gimnazijoje, Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinėje mokykloje, Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“, Marijos Tiškevičiūtės mokykloje, Salantų lopšelyje-darželyje „Rasa“, Kretingos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ ir Kretingos rajono švietimo centre. Sutaupė Jurgio Pabrėžos universitetinė, Vydmantų ir Salantų gimnazijos, Marijono Daujoto pagrindinė mokykla, Baublių ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkciai centrai, Rūdaičių mokykla, darželis-mokyklai „Žibutė“, lopšeliai-darželiai „Žilvitis“, „Pasagėlė“ ir „Ąžuoliukas“.

Savivaldybės Ekonomikos ir biudžeto skyriaus duomenimis, užtikrinus visų švietimo įstaigų mokinio krepšelio lėšų poreikį, nepaskirstytas rezervo likutis sudaro beveik 160 tūkst. Eur. Pasak mero Juozo Mažeikos, ne pirmi metai Savivaldybė laikosi praktikos likutį nukreipti įstaigų trūkstamoms ugdymo priemonėms įsigyti ir dirbantiesiems gruodį išmokėti atlyginimus. Tokios pozicijos bus laikomasi ir šiemet, tačiau ieškoma ir galimybių pedagogams bei nepedagoginiams darbuotojams, finansuojamiems iš mokinio krepšelio, išmokėti ne daugiau, kaip 100 Eur priedus už papildomai atliekamus darbus.

Sprendimo projektas dėl mokinio krepšelio rezervo lėšų perskirstymo dar bus pateiktas svarstyti rajono tarybai.

Už borto nenori nė vienas

Kalendoriniams metams baigiantis, ugdymo įstaigų pedagogus ir iš krepšelio finansuojamus nepedagoginius darbuotojus priedais paskatinti siūlė rajono Švietimo įstaigų direktorių tarybos pirmininkė Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė. Jos nuomone, 100 eurų nėra dideli pinigai, bet išreikštų humanišką rajono vadovų požiūrį. Pirmininkei antrino direktorių tarybos sekretorė Rūdaičių mokyklos direktorė Rima Narkienė – ugdymo įstaigų darbuotojai seniai skatinti, o dirba kantriai ir daug. Pagal atliekamo darbo krūvius visiems padalinus kad ir po nedidelę dalelę lėšų, prieš Kalėdas pakeltų žmonėms nuotaiką.

„Bet ugdymo įstaigų direktoriams taip pat nesinori likti už borto, jie irgi norėtų būti paskatinti“, – įsitikinusi A. Burbienė. Anot jos, nuo 2014-ųjų metų Švietimo ir mokslo ministerija, kad ir po simbolinį trupinį atlyginimus mokytojams pakėlė, o direktoriams – ne, nors darbų apimtys ir atsakomybė, ypač priėmus naująjį Darbo kodeksą bei keičiantis kitiems įstatymams, gerokai išaugo. Todėl, anot A. Burbienės, teisinga būtų paskatinti ir direktorius, nes jie yra mokyklų ir darželių lyderiai, suburia komandą ir vykdo pokyčius. Darbo apmokėjimo įstatymas vadovams numato skirti priedus nuo 10 iki 30 proc. atlyginimo.

Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis taip pat akcentavo ant mokyklų direktorių pečių gulančią ir vis didėjančią iš pirmo žvilgsnio nepastebimą atsakomybės naštą.

„Kodėl į mokyklų direktorių vietas pastaruoju metu mažai kas bepuola kandidatuoti?“ – retoriškai klausė B. Anužis ir pats atsakė – ogi kiekvienas žmogus išgirsta apie didelius darbo krūvius ir susiskaičiuoja finansinius resursus.

Nutarta, kad kontrolinius skaičius, kiek lėšų ugdymo įstaigos galėtų gauti iš mokinio krepšelio rezervo, pateiks rajono Švietimo skyrius, o ugdymo įstaigų vadovai, kaip asignavimų valdytojai, turės jas paskirstyti darbo užmokesčio priemokoms, socialinio draudimo įmokoms ir reikalingoms ugdymo priemonėms, iš jų – išlaidoms ir turtui įsigyti.

Dėl vairuotojų, ūkvedžių ir buhalterių – klaustukas

Mokinio krepšelis finansuojamas iš valstybės, o aplinkos lėšos ir darbo užmokestis – iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Šiemet situacija prastesnė negu pernai, pasak Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėjo Gvido Jonausko, visų rajono biudžetinių įstaigų darbuotojams, kuriems atlyginimas mokamas iš aplinkos lėšų, darbo užmokesčio fondo 12-ai mėnesių šiuo metu nepakanka, tiesa, tikimasi surinkti perskirsčius Savivaldybės biudžeto programų lėšas.

Racionaliai aplinkos lėšas šiemet panaudojo Darbėnų ir Vydmantų gimnazijos, Baublių ir Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkciai centrai, Rūdaičių mokykla, lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Ąžuoliukas“, „Voveraitė“, „Pasagėlė“, „Eglutė“, Marijos Tiškevičiūtės mokykla, darželis-mokykla „Žibutė“, Salantų meno mokykla.

Aplinkos lėšų pristigo Jurgio Pabrėžos universitetinei ir Salantų gimnazijoms, Marijono Daujoto pagrindinei mokyklai, Kartenos mokyklai-daugiafunkciam centrui, Kurmaičių pradinei mokyklai, darželiams „Žilvitis“, „Rasa“, Kretingos sporto ir Kretingos meno mokykloms bei Kretingos rajono švietimo centrui.

Tarp iš aplinkos lėšų atlyginimus gaunančių darbuotojų pagal atsakomybės lygį buvo išskirti mokyklinių autobusiukų vairuotojai, ūkvedžiai bei buhalteriai. Jų skatinimo priedais klausimas bus svarstomas tik tuo atveju, jeigu užteks pinigų visų rajono biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui už gruodį.

Skiriant priedus pedagogams, B. Anužis Savivaldybės vadovų prašė nuošaly nepalikti neformaliojo ugdymo įstaigų, kurių steigėja yra Savivaldybės taryba.

„Keista, kai mes čia kalbam, ar finansavimas skiriamas iš mokinio krepšelio, ar iš aplinkos lėšų. Dirbančiam žmogui visiškai nesvarbu nei finansavimo šaltiniai, nei kokie straipsniai. Suprantu, kad aplinkos pinigų nėra, bet šiuokart, skiriant priedus, aš įžvelgiu neteisybę“, – kalbėjo B. Anužis.

Savivaldybės administracijos direktorius V. Domarkas sutiko, kad neformaliojo ugdymo pedagogai neturi būti ignoruojami. Nuspręsta, jog Kretingos ir Salantų meno mokyklų bei Kretingos sporto mokyklos vadovai taip pat pateiks skaičiavimus, kiek lėšų reikėtų šių įstaigų pedagogų priemokoms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas