Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apie pusė norinčių tapti švietimo įstaigų vadovais neįveikia Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros organizuojamo kompetencijų testo – tai viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios švietimo įstaigos ilgą laiką neturi vadovų ir Kretingos rajone, kaip antai – Salantų gimnazija ir lopšelis-darželis „Rasa“.

Vilniuje su Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša susitikę savivaldybių merai siūlė šią, anot jų, ydingą švietimo įstaigų vadovų atranką keisti. „Tas kompetencijų testas yra savotiškas žmogaus pažeminimas, kaip gali kitaip vertinti, kai jo neišlaiko patyrę aukštos kvalifikacijos pedagogai. Žmogus atvyksta į Vilnių iš provincijos, o čia į jį susminga kelios filmavimo kameros ir pan., ne vienas pasimestų ir pasimeta“, – teigė susitikime su E. Jovaiša dalyvavęs Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, pabrėžęs, jog daugelyje šalies savivaldybių po 4–5 švietimo įstaigas yra be vadovų dėl to, kad neišlaiko tos patikros Vilniuje. „Padėtį dar apsunkino ir neseniai įvestos vadovų kadencijos, sumažino šių įstaigų vadovų pareigybių patrauklumą, atsakomybės laipsnis didžiulis, atlyginimai neadekvatūs“, – aiškino meras.

J. Mažeikos teigimu, savivaldybių merai Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui akcentavo švietimo vadovų atrankos ir Savivaldos įstatymo susikirtimą: pagal Savivaldos įstatymą savivaldybės privalo užtikrinti kokybiškas švietimo paslaugas savo teritorijose, kai pretendentai vadovauti toms įstaigoms pirmiausia persijojami centralizuotai, Vilniuje, t. y. savivaldybė netenka dalies savarankiškumo vykdant vadovų atranką.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas