Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 48 %
Naktį9°C debesuotumas 37 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo už finansinius nusikaltimus nuteistos UAB „Žibosa“ bylą ir paskelbė nuosprendį.

Apylinkės teismo nuosprendis dėl įmonės akcininkės Rados Matulevičienės, direktorės Dalios Aušrienės ir įmonės darbuotojų Daivos Rudavičienės ir Kristinos Gedvilienės liko nepakeistas, teismas netenkino ir UAB „Žibosa“ prašymo atleisti įmonę nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau sumažino jai skirtą baudą.

Kretingos rajono apylinkės teismas 2017 m. balandžio 7 d. nuosprendžiu už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą bei apgaulingą apskaitos tvarkymą UAB „Žibosa“ skyrė piniginę baudą, o įmonės akcininkę, direktorę, vyr. finansininkę ir buhalterę-kasininkę dėl jų padarytų nusikaltimų nuo baudžiamosios atsakomybės atleido pagal laidavimą trejų metų terminui.

Apeliacinės instancijos teismui buvo pateikti ir UAB „Žibosa“, ir Klaipėdos apygardos prokuratūros apeliaciniai skundai. UAB „Žibosa“ prašė atleisti įmonę nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą arba bausmę sušvelninti. Prokuratūra prašė panaikinti nuosprendį ir perduoti baudžiamąją bylą nagrinėti iš naujo arba priimti naują nuosprendį ir skirti kaltinamosioms pinigines baudas. Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija, įvertinusi byloje esančių ir nustatytų aplinkybių visumą, konstatavo, kad nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą UAB „Žibosa“ negali būti atleista, tačiau sutiko su įmonės apeliacinio skundo argumentais dėl per griežtos bausmės paskyrimo. Nuspręsta pirmosios instancijos teismo skirtas baudas sumažinti skiriant subendrintą 2 tūkst. 800 MGL (105 tūkst. 448 eurų) baudą.

Šis Klaipėdos apygardos teismo procesinis sprendimas įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pagal Klaipėdos apygardos teismo informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas