Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 15 %
Naktį10°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas
Mokymams pasibaigus – gerų emocijų lavina Kurmaičių pradinėje mokykloje.

Kasmet Europos šalyse rengiama Europos programavimo savaitė („Europe Code Week“), skirta įdomiai ir patraukliai mokyti programavimo, šį rudenį atkeliavo į Kretingos rajoną: Europos programavimo savaitės renginiai įvyko Kurmaičių pradinėje mokykloje, Simono Daukanto progimnazijoje ir Darbėnų gimnazijoje.

Surengti programavimo pamokų ciklą mūsų rajone kartu su bendrove „Google“ nusprendė asociacija „Langas į ateitį“ – programuoti, padedami savanorių programavimo profesionalų, mokėsi ir mokytojai, ir moksleiviai.

„Mokėti programuoti šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje tampa vis aktualiau, nesvarbu, kur mes begyventume – didmiestyje ar mažesniuose miesteliuose. Labai norėjosi, kad pasaulinė technologijų milžinė bendrovė „Google“, aktyviai prisidedanti prie šviečiamosios veiklos mokyklose, atsigręžtų į nedideles mokyklas, ir mums pavyko – kad pateisintume rengiamos Europos programavimo savaitės tikslus, susivienijome kelios mokyklos, ir mūsų, norinčių pasimokyti programavimo, buvo gausus būrys“, – teigė Europos programavimo savaitės mūsų rajone iniciatorė Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.

Simono Daukanto progimnazijoje mokytojai ir mokiniai mokėsi kurti šiuolaikinius interneto tinklapius HTML, CSS, JavaScript, PHP programavimo kalbomis, kūrė mobiliąsias platformas Android‘ui, Darbėnų gimnazijoje renginio dalyviai mokėsi JavaScript programavimo, Kurmaičių pradinėje mokykloje Robotikos mokyklos mokytojai mokė vaikus programuoti su Micro:bit. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, apyrankėmis su USB raktais. Europos programavimo savaitės renginiuose dalyvavo I-VIII kl. mokiniai.

Europos programavimo savaitėje dalyvavo vaikai nuo pradinių iki aštuntų klasių.

„Pastebėjome, jog šios savaitės renginiai naudingi ir mokiniams, ir mokytojams, kurie, dalyvaudami profesionalų rengiamuose užsiėmimuose, mokosi kartu. Mokytojams šiandien tenka didelis krūvis – suspėti kartu su technologijomis ir išmokyti vaikus naujausių dalykų. Šiame darbe mes ir norime jiems pagelbėti“, – sakė asociacijos „Langas į ateitį“ vadovė Loreta Križinauskienė. Anot jos, Europos programavimo savaitė Kretingos rajone gali tapti bandomuoju projektu, kuris vėliau būtų kartojamas ir kitose Lietuvos mokyklose.

Programavimo savaitei surengti buvo parengta daugybė mokomosios medžiagos anglų kalba, papildomai šiais metais Nacionalinė skaitmeninė koalicija parengė kodavimo žaidimo be techninių įrenginių „CodyRoby“ aprašymą lietuvių kalba.

Europos programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, kurią vykdo savanoriai, savo šalyse skleisdami programavimą, siekdami suprantamai paaiškinti šios srities galimybes ir suburti motyvuotus žmones mokytis. Europos programavimo savaitė šiemet – penktasis toks renginys iš eilės, į jį įsitraukia savanoriai daugiau kaip keturiose dešimtyse šalių – pedagogai, bibliotekininkai, įmonėse dirbantys programavimo specialistai, moksleiviai ir jų tėvai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas