Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 48 %
Naktį9°C debesuotumas 37 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl ženklo – audra stiklinėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2017-10-24

Aplankyti Petrikaičių kapinėse palaidotų giminių susiruošę žmonės kelyje Kretinga-Gargždai turi būti itin budrūs, kad nepravažiuotų posūkio į dešinę, vedančio šių kapinių link. Mat prie sankryžos stovi Petrikaičių kaimą priešingoje pusėje nurodantis ženklas, o tai, kad teisingai vykstama į kapines, pasimato tik už 100 m. Pagrindiniame kelyje Kretinga–-Gargždai kelyje kapinių nuorodos, pasirodo, nėra todėl, kad tokio ženklo nėra Kelių eismo taisyklėse.

Ženklas, nurodantis Petrikaičių kapines, stovi palei keliuką, kone už 100 m nuo pagrindinio kelio Kretinga–Gargždai.

Reikėtų įstatymo pataisos

Kretingos kelių tarnybos vadovo Artūro Meškio žodžiais, įstatymiškai kelio ženklas regioniniame kelyje gali nurodyti tik gyvenvietę. „Todėl kelyje Kretinga–Gargždai ir pastatytas Petrikaičius nurodantis kelio ženklas, o kapinių nuoroda – gerokai atokiau nuo regioninio kelio“, – sakė jis.

Valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ viršininko pavaduotojas kelių priežiūrai Vytautas Gružas, paklaustas, kodėl stovi nuorodos į Joniškės kapines, Klaipėdoje, į žydų kapines arba žydų genocido vietas, taip pat – į turistų lankomus objektus, tarkim, Indėnų kaimą regioniniame kelyje Kretinga–Klaipėda, atsakė: „Kelių eismo taisyklėse nėra įteisinto ženklo „Kapinės“ mėlyname fone. Joniškės kapinės yra ne regioniniame kelyje, o miesto ribose ir jas savaip pažymi Savivaldybė.

Savivaldybių tarybos išvien su Turizmo departamentu gali patvirtinti lankytinas vietas, kurios yra pažymimos ženklu rudame fone. Tokie ženklai įprastai nurodo žydų kapines, kaip lankytiną vietą.“ O lietuviškos kapinės, deja, įstatymiškai nepažymimos niekaip: „Aš nesu tas žmogus, kuris galėčiau leisti laužyti taisykles. Tačiau Petrikaičių kapinių situacija parodo, jog reikėtų įstatymo pataisos. O tai inicijuoti turėtų rajonų politikai arba Seimo nariai“, – samprotavo V. Gružas.

Jis taip pat pripažino, jog kelininkai susiduria su kuriozinėmis situacijomis, kai lankytinomis vietomis yra pripažįstami ir komercinės paskirties objektai.

Kaip problemas sprendžia kaimynai

Kretingos rajono savivaldybės vyriausioji architektė Reda Kasnauskė sakė, jog Kretingos rajono taryba yra patvirtinusi taisykles, kokias nuorodas, gatvių pavadinimus, apšvietimo stulpus statyti mieste, tačiau taisyklės to nenumatė rajono ribose, nes ligi šiol nė nebuvę tokios būtinybės.

Klaipėdos miesto savivaldybės Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Petrulis, paklaustas, kaip kaimyninė savivaldybė sprendžia panašias situacijas, atsakė: „Labai paprastai: mes esame parengę Klaipėdos miesto vizualinės informacijos ir išorinės reklamos specialųjį planą, kuriame pažymime nuorodas, reklamas bei kitus vizualinius objektus ir numatome jų principinius sprendimus. Šiuo planu vadovaujasi projektuotojai, ir jis pagal svarbą yra antras po Bendrojo miesto plano. Kadangi nuorodos į kapines nėra kelio ženklas ir negali jo dubliuoti, savivalda pati numato, kaip pažymėti tokią visuomenei svarbią vietą.“

M. Petrulis taip pat pastebėjo, kad problemos išsprendžiamos, kai geranoriškai susitelkia savivaldos institucijos: „Kai kuriose vietovėse palei kelius tiesiog rėkia reklaminiai stendai-monstrai. Kas turi daug pinigų, tas diktuoja sąlygas. Mirusieji juk piniginės nebeatvers – ši vieta sulygina visus. Kaip nuvažiuoti į kapines, jei jų nematai? Man ši kretingiškių situacija primena stiklinėje sukeltą audrą.“

---

„O kaip Kretingos miestas surenka rinkliavą už išorinę reklamą, jeigu neturi pasitvirtinęs Vizualinės informacijos ir išorinės reklamos specialaus plano?“ – stebėjosi Klaipėdos miesto vyriausiasis dailininkas Mindaugas Petrulis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas