Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 12 %
Naktį10°C debesuotumas 39 %
Apklausa

Ar rekordinis baudų skaičius pagerins eismą keliuose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Tereko“ sėkmė JAV

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Verslas
  • 2017-10-13
Sėkmės akimirka – sutarties su pirkėju iš Vakarų Amerikos pasirašymo momentas. Dešinėje – bendrovės „Terekas“ vykdantysis direktorius Gintautas Maksvytis.

Kretingos įmonė uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pasirašė keletą sutarčių, pagal kurias iš „Tereko“ bus nupirkta šio įmonės sukurta plastikinės taros gaminimo įranga.

„Nutarę pasitikrinti, kuo galėtume būti įdomūs Vakarų Amerikai, sudalyvavome tame krašte didžiausioje parodoje „Pack Expo Las Vegas“– specialiai tai parodai pagaminome plastikinės taros gaminimo įrangą. Idėja pristatyti save Vakarų Amerikai galėjo baigtis dideliu nuostoliu – kai laivas su įranga priartėjo prie Hiustono, kaip tik siautėjo uraganas, ir uostas neįsileido laivo. Bet viskas baigėsi laimingai, ir mūsų įranga buvo pristatyta į iš anksto išsinuomotą stendą“, – kalbėjo bendrovės „Terekas“ vykdantysis direktorius Gintautas Maksvytis. Jo pastebėjimu, parodoje savo įrangą eksponavo labai daug Kinijos gamintojų, – pasirodo, iš Kinijos pasiekti Vakarų Amerikos krantą nėra toli ir sudėtinga, tačiau kinai nesivargino atvežti ir parodyti savų gaminių. „Tuo visų pirma iš jų ir išsiskyrėme, – palygino G. Maksvytis ir pasidalino įspūdžiais iš parodos. – Antra, – turėdami atsivežę įrangą, labai aiškiai galėjome parodyti, kokio universalumo ir lankstumo yra mūsų sukurtas aparatas: gausiai susirinkusiems parodos lankytojams surengėme tam tikrą šou – pademonstravome, kaip, perrinkus detales ir jas suderinus, galima pereiti nuo 5 l butelio iki 0,3 l plastikinio indelio gamybos, ir, kas svarbiausia, jau nuo pirmo butelio nebuvo jokio broko, ko neatspėjo nė vienas prezentaciją stebėjęs žiūrovas.“

Parodos lankytojų minia stebi Kretingoje, bendrovėje „Terekas“, sukurtos plastikinės taros gaminimo mašinos galimybes.

„Tereko“ sukurtos plastikinės taros gaminimo mašina sudomino Vakarų Amerikos fabrikantus: po parodos Amerikoje pasilikęs dar savaitei G. Maksvytis sudarė pardavimo sutartį 3 aparatams, iš kurių 2 iškeliaus į Kaliforniją, vienas – į Atlantą. Be to, dar 2 klientai pažadėjo atvykti į vietą ir sutartį sudaryti čia, Kretingoje. „Sutarčių sudarėme už daugiau kaip 1 mln. dolerių, o įkvėpti sėkmės kitąmet ketiname dalyvauti parodoje Rytų Amerikos pakrantėje, kur jau ir esame buvę, taip pat – parodoje Meksikoje“, – kalbėjo verslininkas, kurio požiūriu, rinka šiame žemyne įdomi tuo, jog joje dar nėra alternatyvaus produkto „Tereko“ sukurtoms mašinoms, o ir tai, ką daro „Terekas“, norisi pristatyti kuo didesnei auditorijai.

Aktyviai eiti į JAV rinką skatina ir tai, jog ši šalis – su gerai išvystyta gamyba, vertinanti europietišką produktą, pasitikinti jo kokybe ir pasirengusi už tai sumokėti. Štai pirkėjas iš Kalifornijos, sudaręs sutartį su „Tereku“, savo fabrike keičia viską iš pagrindų ir kinų gamybos įrangą meta lauk, įžvelgdamas, jog kretingiškių pagamintos plastikinės taros mašinos dirbs gerokai sklandžiau ir patikimiau.

Bendrovė „Terekas“ nuo kitų metų sausio 1 dienos JAV steigia savo atstovybę, kurioje dirbantys žmonės aptarnaus Kretingoje pagamintą ir Amerikoje parduotą įrangą, o vienas darbuotojas, pristatydamas kretingiškių produkciją, intensyviai ieškos naujų klientų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas