Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 9 %
Naktį19°C debesuotumas 44 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Trečiasis amžius“ pradėjo mokslo metus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-10-06
Trečiojo amžiaus universiteto vėliavą įnešė Virginija ir Anatolijus Mašurinai.

Kretingos rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo asociacija Kretingos Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo šiuos mokslo metus ir ta proga surengė šventę dviem šimtams bendramokslių. Į rajono Kultūros centro salę įnešus vėliavą ir sugiedojus himną, kuriam muziką ir žodžius parašė kraštiečiai pedagogai Aloyzas Žilys ir Vida Paulauskienė, susirinkusius senjorus, jau trečius metus siekiančius žinių keturiuose Trečiojo amžiaus universiteto fakultetuose – Sveikos gyvensenos, Socialinės psichologijos, Kultūros ir meno, Kraštotyros ir pažinimo – pasveikino asociacijos direktorė Janina Mikučionienė bei gausus būrys svečių.

Etnologė Rūta Vildžiūnienė supažindino su baltų kultūros pėdsakais šiandienos lietuvių kultūroje.

Siekti mokslo žinių ir sveikos gyvensenos pasiryžusius senjorus pasveikino Seimo narys ir rajono Garbės pilietis Antanas Vinkus, Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė, administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė, pranciškonas brolis Bernardas Belickas ir Lietuvos pensininkų sąjungos Kretingos rajono bendrijos „Bočiai“ vadovas Antanas Būta.

Trečiojo amžiaus universiteto studentai taip pat neužmiršo saviškių, kurie per vasaros atostogas atšventė jubiliejus ar paprastus gimtadienius: jie buvo pakviesti į sceną, o senjorų šokių kolektyvas „Gaja“ apjuosė juos, dovanodamas šokį „Rožių valsas“.

Po to senjorai klausėsi Klaipėdos universiteto docentės etnologės Rūtos Vildžiūnienės paskaitos apie baltiškąją kultūrą ir jos pėdsakus gyvojoje šiandienos etnokultūroje. Lektorė paskaitą iliustravo senovinėmis dainomis, kurias sudainuoti padėjo jos buvusi mokinė Pranciškonų gimnazijos muzikos mokytoja Laima Šiaulienė.

Gimtadienius atšventusiems senjorams buvo skirtas „Rožių valsas“.

Asociacijos valdybos narė Angelė Paulauskienė sakė, jog Trečiojo amžiaus universiteto studijos trunka trejus metus, – 2018 m. gegužę gausus būrys kretingiškių jas užbaigs, ir tuomet vėl bus skelbiamas priėmimas į naujas studijas. Ją papildė valdybos narė Danutė Vasiliauskienė: „Mūsų veikla yra ne pramoginė, o edukacinė, mes siekiame šviesti, kad žmonės būtų sveiki ir emociškai stiprūs.“

Sykį per mėnesį visiems Trečiojo amžiaus universiteto lankytojams rengiama bendra paskaita, o daugybė užsiėmimų vyksta atskiruose fakultetuose. Vakar Kretingos kultūros centre Trečiojo amžiaus universiteto senjorai bei jų studija „Fotoakimirka“ surengė savo naujausių fotografijos darbų parodą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas