Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 18 %
Naktį9°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar kultūra labiausiai skriaudžiama valdžios?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Langų tikrinimas gali būti tik priedanga

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-10-06

Pastarosiomis dienomis kretingiškiai sulaukė skambučių telefonu su raginimais pasitikrinti langų sandarumą. Tokį patį pasiūlymą pateikė ir vyrai, kurie vaikščiojo po Kretingoje esančius daugiabučius ir beldėsi į gyventojų butų duris.

Informacija, kad po namus vaikšto asmenys, siūlantys pasitikrinti langų kokybę, pasklido internete, ją žmonės dalinosi ir tarpusavyje, paskambindami vieni kitiems. Skambučių sulaukė ir redakcija.

„Vaikščiojo vyrai Laisvės g. ir bandė patekti į butus. Aiškino, kad reikia pasitikrinti langus prieš žiemą, – pasakojo Rita (pavardė redakcijai žinoma). – O pas vieną senyvą moterį kaip tik buvau namuose Žalgirio g., kai jai tokie langų tikrintojai paskambino. Močiutė išsigando ir klausė, ką daryti. Nors ji langų tikrinimo paslaugos atsisakė ir pokalbį telefonu nutraukė, tačiau vis tiek išsigando, kad neprašyti svečiai pas ją ateis.“

„Man paskambino moteris ir švelniu balsu pasakojo, kad yra tokia akcija, jog tikrina langus prieš žiemą, klausė ar būsiu namuose. Atsakiau, kad būsiu – kurgi aš pensininkė dėsiuos. Klausiau, ar jie turės kokį raštą, sakė, kad parodys kažkokį pažymėjimą, bet taip ir nepasakė, kokia čia įmonė ruošiasi atvažiuoti. Dar išsiaiškinau, kad neužteks, jog darbuotojai langus apžiūrėtų iš lauko, jiems reiks įeiti ir į vidų. Tai sužinojusi, atsisakiau – kam man reikia, kad nepažįstami žmonės vaikščiotų po namus? Bet taip ir likau nesupratusi, ar čia buvo sukčiai“, – pasakojo J. Pabrėžos g. gyventoja, prašiusi neviešinti jos vardo ir pavardės.

Panašių skambučių iš kretingiškių sulaukė ir policija. „Žmonės nenurodė firmų pavadinimų, kuriais prisistatė skambinusieji ar atėjusieji asmenys, todėl sudėtinga išsiaiškinti, kas kam skambino ir kokiu tikslu. Vis dėlto, mūsų pareigūnai susižinojo, kad tikrai egzistuoja tokia įmonė, kuri siūlo žmonėms pasitikrinti langų sandarumą, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas. – Kita vertus, nereiktų atmesti ir varianto, kad siūlymas pasitikrinti langus gali būti priedanga patekti į namus, turint piktavališkų kėslų. Jei siūlymas yra įkyrus, susidaro įspūdis, kad norima bet kokia kaina patekti į namus – galima ir suabejoti siūlytojo nuoširdumu.“

R. Kačinas pataria sulaukus įtartino skambučio kuo greičiau pabaigti pokalbį, nes priešingu atveju galima išsitarti apie save, artimuosius, atskleisti jų vardus ir to, veikiant stresui, nebeatsiminti. Kai tęsiant pokalbį tą patį artimojo vardą pasako sukčius, susidaro įspūdis, kad jis jau turi surinkęs informacijos ir tikrai yra įstaigos, kurios vardu prisistato, darbuotojas, pavyzdžiui, policijos pareigūnas, banko vadybininkas.

Visais atvejais, kai kyla įtarimų, kad į namus bando patekti sukčius, patariama skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas