Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 25 %
Naktį17°C debesuotumas 2 %
Komentarų topas

Vasarą į rudenį išlydėjo poetiškai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-10-06

Kelios dešimtys poezijos bei literatūros mūzą prisijaukinusių kūrėjų – neįgaliųjų draugijų atstovų iš visos Lietuvos – užvakar rinkosi į Kretingos muziejaus Baltąją salę pasidalinti per vasarą sukauptu savuoju kūrybos derliumi.

Prisiminimais pasidalijo meno istorikas, poetas, fotografas Aleksandras Puidokas.

Jau trečią rudenį į poezijos šventę „Vasara išeina į rudenį“ Kretingoje neįgalius kūrėjus sukviečia Klaipėdos regiono neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ įkūrėjai Gina ir Jonas Tiškai, – jiedu taip pat priklauso ir Lietuvos menų mėgėjų asociacijai „Branduma“. Pasirengti šventei talkino Kretingos neįgaliųjų draugija ir jos vadovas Antanas Juškėnas.

„Šiemet nauja yra tai, kad į šventę atvykę kūrėjai iš 12 miestų bei rajonų skaitys ne vien savo kūrybą, bet bus pristatyta ir šią vasarą asociacijos išleista knyga „Minčių ir žodžių šėlsmas“ . Tai nėra profesionalūs poetai ar rašytojai, o liaudies kūrėjai, rašantys savo širdimi ir savu stiliumi, skirtingi savo negalėmis ir – amžiumi“, – kalbėjo G. Tiškuvienė, džiaugsmingai pasitikdama greit 90-metį švęsiantį Aleksandrą Puidoką iš Vilniaus.

Šventę savo eilėmis pradėjusias kretingiškę Juzefą Jucienę (iš kairės) bei viešnią Nijolę Puzanauskienę pasveikino šventės organizatoriai Jonas Tiškus, Antanas Juškėnas ir Gina Tiškuvienė.

Garbaus amžiaus poetas, fotografas ir meno istorikas A. Puidokas tvirtino, jog Kretingoje gyvenęs prieš šešis dešimtmečius ir statęs legendinį kino teatrą „Žilvinas“ – buvęs jo vadovu, o vėliau 11 metų dirbęs Palangos gintaro muziejaus direktoriumi. „Šiuokart atvykau pasidalinti savo prisiminimais apie Kretingą“, – patikino svečias.

„Sukvietėme žmones, kad jie susipažintų, susibičiuliautų, pabūtų bendrystėje, į kurią vienija vaizdingas žodis. Atvyko mūsų senieji bičiuliai, tačiau yra ir naujų veidų iš Šiaulių, Mažeikių, – kalbėjo J. Tiškus. – Norinčiųjų atvykti į mūsų šventę būtų ir daugiau, tačiau dalyvių skaičių tenka riboti – visų nesutalpintų Baltoji salė. Rėmėjų ieškome patys, – pagal projektą iš Savivaldybės gavome 260 eurų, tačiau šių kuklių lėšų užteko kompleksiniais pietumis Žiemos sode, kur žmonės galėjo pasigrožėti ir aplinka, pavaišinti pusšimtį šventės dalyvių.“ Susirinkusiuosius kūrėjus pasveikino Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė, pastebėdama, jog jie savo kūryba nuspalvina dvaro aplinką, dėkojo už šviesos žodžio skleidimą ir linkėjo jiems stiprios sveikatos.

Baltoji salė vos talpino susirinkusiuosius į poetinio žodžio šventę.

Eilėraščiu apie laisvę šventę pradėjusi režisierė Nijolė Puzanauskienė iš Klaipėdos prisipažino esanti kilusi iš šių vietų – prieškariu gimusi ir augusi Kretingos dvare, nedidelis jų šeimos namelis glaudėsi palei seną ąžuolą. Regėjusi ji ir iš dvaro rūmų kilusius ugnies „fejerverkus“, ir kartu su tėvais išgyvenusi, kad ugnis neprarytų jų namų. Jų šeimos vaikai išskridę į savus gyvenimus – ją likimas nubloškęs į Klaipėdą. „Išleidau 3 knygas – eilėraščių ir pamąstymų, ir visose jose išreikšta stipri jaunystės meilė gimtajai Kretingai“, – atviravo kūrėja.

„Pajūrio naujienų“ pakalbinta, eilėraščius bei romansus kurianti ir savo krašto „Vaivorykštės“ literatų klubui priklausanti Leokadija Mockienė iš Kėdainių sakė atvykusi savo iniciatyva, pakviesta nuostabių žmonių – G. ir J. Tiškų, su kuriais ji susipažinusi poezijos šventėje Rietave: „Kelias ir į Rietavą mane nuvedė ne šiaip sau, – iš ten kilęs ir palaidotas mano vyras rašytojas-fantastikos kūrėjas Vytautas Norbutas. O iš Rietavo poetinis žodis atviliojo ir į pajūrį“, – juokėsi viešnia.

Po pasidalijimo kūrybos ieškojimais ir atradimais, J. Tiškus pasidžiaugė, jog jų veikla plečiasi – asociacija Klaipėdoje įkūrė naują skyrių „Menų akademija“, kuriai vadovauti ėmėsi Aleksas Bagdonavičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas