Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 9 %
Naktį19°C debesuotumas 44 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apžvelgę istoriją, apglėbė gimnaziją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-10-06
Konferencijos sumanytojas Vaidas Kuprelis.

Kretingos pranciškonų gimnazija šiais mokslo metais mini savo įkūrimo 85-metį ir šventinius renginius pradėjo šią savaitę: Šv. Antano rūmuose įvyko mokslinė konferencija, o kitądien – per šventąjį Pranciškų – mokiniai, simboliškai apjuosę savąją mokyklą, rinkosi į gimtadienio pikniką.

Į mokslinę konferenciją „Pranciškonų gimnazijai 85 metai: krikščioniško ugdymo tradicija Kretingoje“ buvo pakviesti ne vien Pranciškonų gimnazijos, bet ir kitų miesto mokyklų – Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos bei Simono Daukanto progimnazijos – atstovai. Taip pat dalyvavo pranciškonų brolijos atstovai bei Kretingos rajono tarybos nariai – Jūratė Sofija Laučiūtė, Valerijonas Kubilius ir Dangiras Samalius.

Gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis priminė, jog, siekiant įamžinti Kretingos miesto globėją šventąjį Antaną, buvo sumanyta pastatyti rūmus, kurie šiandieną priklauso gimnazijai.

Konferenciją išvien su kolegomis organizavęs Pranciškonų gimnazijos istorijos mokytojas ir Kretingos rajono istorijos mokytojų metodinio būrelio vadovas Vaidas Kuprelis sakė, jog šiame akademiniame renginyje siekiama nušviesti gimnazijos istoriją atskirais jos etapais: įkūrimo 85-metį, 25-erių katalikiškos mokyklos veiklos, o kitąmet 20 m. Pranciškonų gimnazijos vardo sugrąžinimo jubiliejų. Mokiniai, vadovaujami savo mokytojų, parengė pranešimus, kuriuose atsispindėjo gimnazijos ištakos, jos veikla, joje mokęsi ar dirbę garsūs žmonės.

V. Kuprelio vadovaujamos Pranciškonų gimnazijos mokinės Auksė Tameliauskaitė ir Martyna Majauskaitė pristatė gimnazijos – miesto švietimo įstaigos, kurioje buvo puoselėjamos krikščioniškos tradicijos, – bendrą istorijos apžvalgą, o Neringa Staniūtė ir Ernesta Jonutytė papasakojo apie jos įkūrėją bei pirmąjį vadovą Sibiro kankinį Augustiną Dirvelę.

Simonas Baltūsis ir Linas Ragainis, talkinat darbo vadovui Viliui Adomaičiui, pristatė medžiagą iš ekspedicijos į A. Dirvelės kalinimo ir žūties vietą, kurią įamžinti šią vasarą vyko būrys keliauninkų iš gimnazijos, brolių pranciškonų ir jų bendraminčių.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinės Erma Miliūtė ir Gabrielė Žiobaitė pasakojo apie Jurgį Pabrėžą – vienuolį, mokslininką botaniką, kurio garbei pavadinta ir jų mokykla. Joms pasirengti padėjo mokytoja Dalia Šimonienė.

Pasiklausyti pranešimų susirinko 4 miesto mokyklų mokiniai, broliai pranciškonai, svečiai.

Simono Daukanto progimnazijos mokiniai Kajus Kutelis ir Tomas Perkumas pasakojo apie kitą nuo Skuodo kilusį žemaitį šviesuolį – rašytoją Simoną Daukantą, kurio vardu taip pat pasivadinusi jų mokykla. Parengti pranešimą jiems padėjo istorijos mokytoja Regina Norvaišienė.

O Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokinė Kristina Mažrimaitė, kuriai pasirengti padėjo darbo vadovas Robertas Gindulis, papasakojo apie garsaus miškininko Marijono Daujoto veiklą Kretingoje, – 1932 m. jis dėstė biologiją Kretingos pranciškonų gimnazijoje.

Dabartinis Pranciškonų gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis sakė, jog jų mokyklos 85-mečiui skirti renginiai prasidėjo dar pavasarį, ir pastebėjo: „Kartojimas yra mokslų mokytoja. Tam tikra prasme tai yra ir viso miesto renginiai, nes gimnazijos istorija – tai ir dalis Kretingos istorijos.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas