Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Priglobė sužeistą suopį

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Gamta
  • 2017-10-03
Naujojoje Įpiltyje gyvenantis Nerijus Gustys, radęs sužeistą paukštį, likimo valiai jo nepaliko

Naujojoje Įpiltyje gyvenantis Nerijus Gustys netoli savo sodybos, ties sukrauta rąstų krūva, pastebėjo besiblaškantį paukštį. Priėjęs arčiau pamatė, jog tai – plėšrūnas, negalintis paskristi. Vyras suprato, kad paukštis – sužeistas, tad likimo valiai nepaliko – atsargiai sugavo ir įkurdino narve.

„Iš pradžių paukštis buvo labai baugštus: blaškėsi, neėmė lesalo, negėrė vandens. Palikau, kad ramiai pabūtų, ir po paros jis jau ragavo papjaustytos žalios mėsos“, – rodydamas savo augintinį, kalbėjo vyras.

Jis suabejojo, ar teisingai daro, duodamas paukščiui kiaulienos, ir pasvarstė, jog reikės paukštį palesinti vištiena. N. Gustys susirado ir Gyvūnų globos draugiją, jai pranešė apie paukštį. Draugijos atstovai atvažiuoti pažadėję, tik, prisipažino Nerijus, jam nekantru laukti – labai norisi, kad sužeistam paukščiui būtų suteikta profesionali pagalba. O kol sulauks specialistų, sakė, jokio vargo – jam patinka stebėti šį gražų paukštį, jo elgesį.

Koks tai paukštis, ir Nerijus, ir jo giminaitis spėliojo įvairiai: gal – erelis, gal paukštvanagis.

Anot Salantų regioninio parko specialistės ekologės Dovilės Staponkienės, greičiausiai tai – paprastojo suopio šiųmetis jauniklis. „Suopiai – plėšrieji paukščiai, tad maitinti mėsa, jeigu tik paukštis lesa, – tinkamas pasirinkimas. Žinoma, geriau, kad ji būtų liesesnė, todėl labiau tinka vištiena arba jautiena. Patarčiau mėsą pavolioti į kokias plunksnas ar pūkus, nes natūraliai gamtoje plėšrieji maitinasi pelėmis, varlėmis, paukščiais, tad jų virškinamajam traktui būtina gauti kauliukų, kailiukų ir plunksnų, kitaip gali sutrikti virškinimas. Taip pat nereikia paukščio per prievartą girdyti, nes vandens jie gauna su maistu“, – kaip elgtis tokiose situacijose, patarė ekologė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas