Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 25 %
Naktį17°C debesuotumas 2 %
Komentarų topas
Bėgime kartu su šeima dalyvavo ir renginio globėjas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Nebėk nuo problemos – bėk maratoną“, – su tokiu šūkiu sekmadienį prie bėgimo „Šv. Pranciškaus taurė“ starto linijos stojo 606 dalyviai. Tai yra kone dvigubai daugiau bėgikų negu pernai, ir visus juos sutelkė noras ne tik siekti sportinių rezultatų, bet ir paremti labdaros valgyklą „Rūpestėliai“.

„Savanoriai suskaičiavo, kad iš viso renginyje, Rotušės a., buvo daugiau kaip 1 tūkst. 300 dalyvių – bėgikus atlydėjo ir juos palaikė šeimos nariai, bičiuliai. Visi buvo linksmi, su šypsenomis, smagu, kad bendruomenė buriasi. Tai – džiaugsmo šventė“, – pavykusiu renginiu pasidžiaugė jo organizatorė Akvilė Virbalienė, kuri taip pat yra ir labdaros-paramos fondo „Rūpestėliai“ vadovė bei Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinio darbo katedros vedėja.

Šiemet bėgimo „Šv. Pranciškaus taurė“ globėju sutiko tapti socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, kuris bėgime dalyvavo kartu su šeima.

Bėgimas „Šv. Pranciškaus taurė“ suorganizuotas antrą kartą ir šįsyk jo trasos šiek tiek skyrėsi nuo pernykščių – buvo galima rinktis 3 km, 10,5 km arba 21,098 km (pusmaratonio) ilgio distanciją. Vaikams bei neįgaliesiems buvo skirta 400 m ilgio trasa, vedusi aplink Kretingos Rotušės aikštę.

Su bėgikais solidarizavosi ir seserys pranciškonės.

Visi bėgikai startavo Rotušės a., o toliau jų trasos vingiavo Kęstučio, J. Jablonskio, Vytauto gatvėmis, vėliau – takeliais Pastauninko parke, kur skirtingų nuotolių bėgikai išsiskyrė į skirtingas puses. Iš parko į Rotušės a. visi bėgikai sugrįžo J.Pabrėžos g. ir Vilniaus gatvėmis. Organizatoriai pasakojo, kad likus 3 dienoms iki renginio dėl J. Jablonskio g. vykstančių remonto darbų teko šiek tiek koreguoti maršrutą. „Bėgikams profesionalams, atvažiavusiems iš bėgimo klubų, buvo labai svarbu bėgti tokio ilgio distanciją, kokiai registravosi. Tad trasas pakoregavome, tačiau atstumą išlaikėme tokį patį“, – teigė A. Virbalienė. Šv. Pranciškaus taurės bėgimas buvo įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių ir buvo registruotas kaip vienuoliktasis šių varžybų etapas, tad į Kretingą jis sukvietė ir profesionalius bėgikus iš Vilniaus, Panevėžio, Kauno, Šiaulių, Jonavos, Anykščių, Utenos, Klaipėdos ir kitų miestų. Atvykusieji ypač susižavėjo vaizdingomis trasomis – jie po finišo dalinosi įspūdžiais, kad Kretinga atsivėrusi kaip labai gražus miestas. Aktyviai Šv. Pranciškaus taurės bėgime dalyvavo ir Kretingos rajono gyventojai. „Šiemet išsiuntėme 211 kvietimų įvairioms organizacijoms, socialinėms, švietimo ir kitoms įstaigoms, esančioms Kretingoje – visus kvietėme bėgti už bendrystę. Dalyvauti bėgime sutiko visos mokyklos, iš kurių gausiausiai atvyko Pranciškonų gimnazijos mokiniai, o iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos vieningai bėgo 15 vaikų iš IV d klasės“, – pasakojo A. Virbalienė.

Startas vaikų grupėje – jos nariams buvo skirta nubėgti 400 m.

Pasak jos, bėgime dirbo ir daugiau kaip 40 savanorių – Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinio darbo katedros studentų. „Be savanorių suorganizuoti tokio renginio būtų buvę neįmanoma, – teigė A. Virbalienė. – Kitais metais, kai vėl organizuosime bėgimą, ieškosime savanorių ir mokyklose, kreipsimės į vyresnių klasių mokinius. Tuo pačiu atliksime ugdomąjį darbą – mokysime savanorystės ir ugdysime socialinę atsakomybę, skatinsime savo darbu prisidėti prie bendruomenės gerovės.“

Šv. Pranciškaus taurės bėgimas organizuojamas rudenį, nes spalio 4-ąją yra minima šv. Pranciškaus diena.

---

Šv. Pranciškaus bėgimo taurės rezultatai – www.begimotaure.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas