Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 92 %
Naktį-16°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jaučiatės gyvenantys saugiausiame Lietuvos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Krašto kūrėjai dalijosi žodžių derliumi

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-10-03

Kretingos rajono bibliotekininkai puoselėja tradiciją – kasmet rudenėjant Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje surengti Kretingos krašto kūrėjų popietę, kurioje plunksną valdantys mūsų rajono žmonės pasidalija subrandintu žodinės kūrybos derliumi.

Kretingiškis Algis Kuklys (dešinėje) susirinkusiems klausytojams ir bičiuliams perskaitė savo naujausią novelę „Rašytoja“.

Praėjusią savaitę Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Birutės Naujokaitienės sukviestas į popietę atvyko margaspalvis būrys krašto kūrėjų, kurie patys ir skaitė savo naujausius poezijos posmus ar prozos kūrinius.

Ievos Simonaitytės premijos laureatas ir Lietuvos rašytojų sąjungos narys rašytojas Algis Kuklys, poezijos versmę tremtyje atvėrusi vydmantiškė poetė ir Kretingos rajono Garbės pilietė Nijolė Rimkienė, Dievo malonę per kūrybą patiriantis ir ja besidalinantis pranciškonas brolis Bernardas Belickas, ilgametis Darbėnų krašto pedagogas ir poetas Juozas Maksvytis, Imbarės krašto poetė Aldona Anužienė, žemaitiško žodžio meistrė Juzefa Jucienė, eiliuotą žodį ir filosofinę mintį valdantis kretingiškis Giedrius Vaicekauskas, humoreskų bei feljetonų autorius Algimantas Vaškys.

Tarp šių, kūrybos popietėse ar „Pajūrio naujienų“ priedo „Smiltys“ puslapiuose jau nesyk girdėtų pavardžių, naujai suskambo ir jokūbaviškės pedagogės Felicijos Stramilaitės eilės, atkartojančios jos pamėgtų piešti mandalų motyvus, bei Aušros Budreckienės poetinis žodis.

„Medis. Žolė. Krintantis lapas. Lietuva – tėvynė ir aš joje. Džiaugsmas ir liūdesys. Akimirkos emocija. Kūrėjai paprastuose dalykuose moka surasti nepaprasta“, – pristatydama kraštiečius kūrėjus ir kiekvienam suteikdama galimybę atskleisti dalelę savojo talento, kalbėjo B. Naujokaitienė.

Ji sakė, jog anksčiau kūrėjų šventę bibliotekininkai rengdavę pavasarį, tačiau kurį laiką ji buvo primiršta. „Pernai rudeniop rašantys mūsų rajono žmonės patys vėl pareiškė norą susiburti draugėn, kad galėtų pabendrauti ir pasidalinti per vasarą subrandintu kūrybiniu žodžiu. O dabar jau svarstome galimybę bibliotekoje įkurti nuolat veikiantį krašto kūrėjų klubą, nes iniciatyva ateina iš jų pačių“, – akcentavo B. Naujokaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas