Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Krašto kūrėjai dalijosi žodžių derliumi

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-10-03

Kretingos rajono bibliotekininkai puoselėja tradiciją – kasmet rudenėjant Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje surengti Kretingos krašto kūrėjų popietę, kurioje plunksną valdantys mūsų rajono žmonės pasidalija subrandintu žodinės kūrybos derliumi.

Kretingiškis Algis Kuklys (dešinėje) susirinkusiems klausytojams ir bičiuliams perskaitė savo naujausią novelę „Rašytoja“.

Praėjusią savaitę Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Birutės Naujokaitienės sukviestas į popietę atvyko margaspalvis būrys krašto kūrėjų, kurie patys ir skaitė savo naujausius poezijos posmus ar prozos kūrinius.

Ievos Simonaitytės premijos laureatas ir Lietuvos rašytojų sąjungos narys rašytojas Algis Kuklys, poezijos versmę tremtyje atvėrusi vydmantiškė poetė ir Kretingos rajono Garbės pilietė Nijolė Rimkienė, Dievo malonę per kūrybą patiriantis ir ja besidalinantis pranciškonas brolis Bernardas Belickas, ilgametis Darbėnų krašto pedagogas ir poetas Juozas Maksvytis, Imbarės krašto poetė Aldona Anužienė, žemaitiško žodžio meistrė Juzefa Jucienė, eiliuotą žodį ir filosofinę mintį valdantis kretingiškis Giedrius Vaicekauskas, humoreskų bei feljetonų autorius Algimantas Vaškys.

Tarp šių, kūrybos popietėse ar „Pajūrio naujienų“ priedo „Smiltys“ puslapiuose jau nesyk girdėtų pavardžių, naujai suskambo ir jokūbaviškės pedagogės Felicijos Stramilaitės eilės, atkartojančios jos pamėgtų piešti mandalų motyvus, bei Aušros Budreckienės poetinis žodis.

„Medis. Žolė. Krintantis lapas. Lietuva – tėvynė ir aš joje. Džiaugsmas ir liūdesys. Akimirkos emocija. Kūrėjai paprastuose dalykuose moka surasti nepaprasta“, – pristatydama kraštiečius kūrėjus ir kiekvienam suteikdama galimybę atskleisti dalelę savojo talento, kalbėjo B. Naujokaitienė.

Ji sakė, jog anksčiau kūrėjų šventę bibliotekininkai rengdavę pavasarį, tačiau kurį laiką ji buvo primiršta. „Pernai rudeniop rašantys mūsų rajono žmonės patys vėl pareiškė norą susiburti draugėn, kad galėtų pabendrauti ir pasidalinti per vasarą subrandintu kūrybiniu žodžiu. O dabar jau svarstome galimybę bibliotekoje įkurti nuolat veikiantį krašto kūrėjų klubą, nes iniciatyva ateina iš jų pačių“, – akcentavo B. Naujokaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas