Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Muzika, kurios negali matyti

  • Mums rašo
  • 2017-09-29

„Muzika – kurią gali klausytis, muzika – kurios negali matyti“ – tokiais žodžiais rugsėjo 22 d. kretingiškius į koncertą Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje kvietė Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybė.

Bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities viešąja Ievos Simonaitytės biblioteka Kretingai buvo dovanotas koncertas – socialinė-meninė akcija „Muzika tamsoje“. Žiūrovams netikėtų, nepatirtų emocijų suteikė Klaipėdos neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“ mažieji talentai, jų vadovai Vaida Butautaitė, Karolina Mauliūtė, Albertas Burba ir kiti.

Šioje akcijoje svarbiausias vaidmuo atiteko klausytojams – jie visą vyksmą patyrė užrištomis akimis. Organizatoriai kiekvienam koncerto dalyviui prie įėjimo uždėjo akių raiščius ir palydėjo į salę iki savo vietos. Užrištos akys – svarbiausias renginio akcentas – leido dalyviams tiesiogiai pasinerti į paslaptingą tamsos pasaulį. Jie galėjo ne tik mėgautis muzika, jausti ją, bet ir klausytis eilių, ištraukų iš A. de Sent-Egziupery „Mažojo princo“.

Koncerto rengėjai žadėję neišdildomų pojūčių ir atradimų, pažadus įgyvendino netikėtomis staigmenomis: tamsoje klausytojams į rankas buvo įdėti kankorėžiai, kriauklytės, akmenukai, kuriuos čiuopiant aštrėjo pojūtis girdėti, jausti formas, „matyti“, o skambant audringos jūros ošimui pasklidę gaivūs vandens purslai leido pajusti gaivos malonumą. Į rankas atkeliavę saldainiai, šiltos arbatos puodeliai – dar vienas koncerto metu pateiktas skonio ir kvapo derinys, kiekvienam sukėlęs individualias asociacijas.

Pasibaigus renginiui ir nusiėmus raiščius, klausytojai vienbalsiai sutarė, jog jiems buvo pasiūlyta ypatingai jaudinanti patirtis, kuri leido ne tik atsipalaiduoti, bet ir suteikė peno apmąstymams, leido suvokti mus supantį grožį ir dovaną – matyti ir girdėti.

Prieš koncertą be galo jaudinęsi koncerto atlikėjai negalėjo numatyti, kokį jaudulį jie dovanos kiekvienam čia apsilankiusiam. Jie savo sėkmingu pavyzdžiu parodė, kokia stipri jėga glūdi kiekviename žmoguje, tik reikia drąsiai žengti savuoju gyvenimo keliu.

Birutė NAUJOKAITIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas