Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 15 %
Naktį10°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Šiųmetės „Moliūgo šventės“ scenoje – netikėti svečiai. Tai – šią vasarą susibūrusi profesionalių muzikantų grupė „Acoustic Missiles“, kurios išskirtinis bruožas – žinomus kūrinius pateikti visiškai nauju pavidalu. „Koncertinė programa yra nenutrūkstama, ji nepaleidžia klausytojo, tai yra nuolatinių staigmenų pynė“, – sakė „Acoustic Missiles“ narys Eduardas Bogdanovas, paklaustas, ko gali tikėtis „Moliūgo šventės“ publika.

Grupė Acoustic Missiles nuolat stebina klausytojus, žinomus kūrinius pateikdama netikėtu stiliumi.

Grupės „Acoustic Missiles“ nariai yra profesionalūs muzikantai, beveik visi jie baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. „Turime styginius, klavišinius, mušamuosius, pučiamuosius – ir varinius, ir medinius. Taigi galime išgauti daug spalvų“, – sa

Pats E. Bogdanovas groja smuiku ir tai tampa efektingu prieskoniu grupės atliekamai muzikai – akustinis smuikas yra prijungiamas prie elektros ir skleidžia garsus, būdingus gitarai.

E. Bogdanovas pasakojo, kad mintis susiburti į grupę gimė iš poreikio groti lengvesnę, populiaresnę ir laisvai improvizuoti leidžiančią muziką, nes daugumai grupės narių dirbant dažniausiai tenka atlikti klasikinę muziką, pavyzdžiui, grojant orkestre. „Be to, norėjome save išbandyti šiek tiek kitokioje srityje“, – sakė E. Bogdanovas.

Grupės „Acoustic Missiles“ nariai džiaugiasi, kad publika šiltai priima jų improvizacijas – tai, kaip naujai ir netikėtai perteikiami žinomi kūriniai, pavyzdžiui, senoji lietuviška estrada atgimsta regio, pankroko pavidalu ir dar kitaip. „Mes neatkuriame tų dainų nuo pradžios iki galo – paimame tik jų motyvą, kad publika atpažintų kūrinį, tačiau jam suteikiame visai kitą apvalkalą, kaip jis dar niekada neskambėjo“, – pasakojo E. Bogdanovas.

Apie sprogstantį netikėtumo efektą sufleruoja ir grupės pavadinimas „Acoustic Missiles“, kuris išvertus iš anglų kalbos reiškia „Akustinės raketos“. „Pavadinimas kilo spontaniškai. Mes jį turėjome sugalvoti prieš pat pirmąjį savo pasirodymą, kuris įvyko liepos 7 dieną Vilniuje. Buvo minčių pasivadinti „The beast“ (liet. žvėris), bet paskutinę minutę radome, kad tokiu pavadinimu jau yra grupė Amerikoje. Tad pasirodymo išvakarėse ieškojome naujo pavadinimo, kuris būtų atakuojantis, ryškus. Gal skambės komiškai, bet mintį pakišo istorijos tarp Trampo ir Kimo, kai visose naujienų antraštėse tebuvo kartojama „ballistic missiles“ (liet. Balistinės raketos). Staiga kilo idėja – „Acoustic Missiles“ (akustinės raketos). Taigi akustinės raketos netikėtai atakuoja netikėtomis muzikinėmis idėjomis“, – grupės kūrimosi pradžią prisiminė E. Bogdanovas.

Jis juokavo, kad per vasarą grupė vykdė partizaninę veiklą – rengė neoficialius koncertus, pasirodė „Jūros šventėje“ Klaipėdoje ir „Sostinės dienose“ Vilniuje. Tačiau šiuo metu grupė „Acoustic Missiles“ yra ties nauju veiklos posūkiu – turima minčių rengti savo autorinių dainų programą. „Galbūt tai būtų muzika, artimesnė roko, indie roko stiliui. Taigi dabar yra mūsų lūžio taškas, kai svarstome, ar žengti žingsnį su autorine kūryba, ir šis sprendimas priklausys nuo to, su kokiais vadybininkais apsispręsime dirbti“, – sakė E. Bagdanovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas