Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 18 %
Naktį18°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Moliūgo šventėje – dekoratyvinių balandžių paroda

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Šventės
  • 2017-09-29
Palangiškis balandininkas Reinoldas Liaudanskas teigė, jog balandininkai, rengdami parodas, turi tikslą su savo veikla supažindinti visuomenę.

Rytoj įvyksiančioje Rudens derliaus ir Moliūgo šventėje dalyvaus ir „Pajūrio naujienų“ bičiuliai – Vakarų Lietuvos krašto dekoratyvinių balandžių augintojai. Jie pievoje šalia „Pajūrio naujienų“ kiemelio surengs dekoratyvinių balandžių parodą.

Balandininkai iš Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Gargždų, Mažeikių žada pademonstruoti 10 veislių balandžių. Tai poviniai, naudojami cirko pasirodymuose ir vestuvėse, prestižinės veislės Karaliaučiaus spalvotagalviai, įspūdingai persimainančiomis spalvomis išsiskiriantys Lietuvos figūriniai „tigriniai“, aukštos klasės vartikliai, gebantys nuskristi iki 50 km ir ilgai išbūti ore uzbekų bijai, kryžiuočiai, neįprastos struktūros plunksnomis išsiskiriantys visų balandininkų svajonė karakuliniai, Rostovo figūriniai, įdomūs savo išpūstomis uodegomis ir apžėlusiomis kojomis, grakštumu žavintys Brno pūstinukai, perukiniai bei kiti, auginami ir puoselėjami dekoratyvinių paukščių mėgėjų.

Balandžius pristatys ir apie juos parodos lankytojams papasakos Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas, Klaipėdos apskrities dekoratyvinių paukščių augintojų klubo pirmininkas Valerijonas Bernotas, Klaipėdos Nikolajevo aukštaskraidžių balandžių puoselėtojų klubo pirmininkas Gediminas Rapalis bei jų bendraminčiai, kurie parodos lankytojus pakvies balsuoti ir išrinkti gražiausią balandį. Parodos rengėjai yra paruošę specialius balsavimo biuletenius – juose tereikės pažymėti, kuris balandis paliko didžiausią įspūdį.

„Mums ši „Pajūrio naujienų“ inicijuota paroda – ne tik galimybė pristatyti balandininkų veiklą. Mūsų idėja – su šiuo pomėgiu, prasmingu užimtumu supažindinti vaikus, jaunimą – o gal ką nors balandžių pasaulis sudomins, ir turėsime naujų balandžių augintojų“, – kalbėjo palangiškis R. Liaudanskas.

Jo teigimu, pagal galimybes balandininkai rengia įvairias parodas, jie – miestų švenčių dalyviai, konkursų organizatoriai. Štai praėjusią savaitę Palangoje švenčiant Baltų vienybės dieną buvo suorganizuotas I tarptautinis vaikų piešinių konkursas „Skriskit, balti balandžiai!“, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos švietimo įstaigų vaikai. Jų darbai buvo pristatyti Palangos miesto savivaldybės miestų partnerių iš Švedijos, Kaliningrado srities, Latvijos atstovams. Konkurso rengėjai sulaukė apie 40 darbų, kuriuos vaikai balandžius piešė ir kaip taikos bei santarvės simbolį, ir kaip mūsų krašto gamtos reiškinį, tad parodą surengti talkinusios Vydmantų gimnazijos dailės mokytojos Ramunės Grikštaitės pastebėjimu, darbai buvo labiau realistiniai, nenutolstant nuo tikroviškai atrodančių paukščių. „Nustebino piešinių grožis, kurį vaikai atskleidė tapybos, grafikos darbuose. Balandžius vaikai piešė tokius, kokius matė ar mato, ir tai – natūralu, nes pagal konkurso nuostatus balandis ir turėjo būti esminis piešinių akcentas“, – tvirtino R. Grikštaitė, kuri vylėsi, kad, bendradarbiaujant su Palangos balandininkų klubu, konkursas, surengtas trečią kartą ir pirmą kartą tapęs tarptautiniu, įsitvirtins kaip graži pajūrio švenčių tradicija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas