Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 18 %
Naktį18°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svajojo apie naują gyvenimą, bet vėl paslydo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-09-29

„Čia – praeitis“, – sakė 34 metų kretingiškis Valdas P., kai Kretingos rajono apylinkės teisme buvo priminta, jog jis jau anksčiau yra daug kartų teistas. Panašu, kad V. Petravičiui taip ir nepavyko atversti naujo gyvenimo lapo, nors tikino bandęs tai padaryti, – dabar jis laukia nuosprendžio dėl to, kad būdamas girtas vairavo transporto priemonę bei sukėlė fizinį skausmą savo širdies damai.

Valdas P. prisipažino kaltę dėl to, kad šių metų birželio 25 dieną vairavo automobilį „Audi A6“, būdamas neblaivus – jo kraujyje nustatyta 1,82 promilės alkoholio.

„Paskambino kaimynas ir pasakė, kad mano garažą „grabija“, o aš ten laikau statybines medžiagas. Ne man jos priklausė, buvo žmogaus užsakytos, bet padėtos mano garaže. O taip staiga neturėjau kieno paprašyti, kad kas iki garažo pavežtų“, – teisinosi Valdas P., kuris duoną pelno dirbdamas statybose.

Valdas P. ne tik vairavo, būdamas neblaivus, tačiau ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo. Už tai, kad vairuoja, neturėdamas tam teisės, jis jau kelissyk buvo baustas administracine tvarka.

Valdas P. tikino nesusimąstęs, kad už tai, jog vairuoja girtas, gali būti konfiskuotas automobilis. Šis priklauso jo sugyventinei ir yra jai labai reikalingas, nes moteris turi judėjimo negalią.

Dar kartą Valdas P. nusikalto šių metų liepos pabaigoje – jis namo kieme du kartus delnu trenkė savo sugyventinei į veidą. „Gyvename 4 metus ir nė karto nebuvau pakėlęs rankos. Tarp vyrų bare yra visko pasitaikę, bet kad muščiau moterį – niekada. Nesuprantu, kas man tuomet girtam susišvietė“, – pats savimi stebėjosi Valdas P., kuriam tąvakar buvo nustatytas 1,41 promilės alkoholio girtumas.

Vyras teigė jau susitaikęs su savo sugyventine ir prisipažino nepaisęs kardomosios priemonės gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios. „Turime mažą vaiką, reikia padėti jį prižiūrėti. Aš juk ne koks žvėris, kuris muštų neįgalų asmenį“, – kalbėjo Valdas P.

Prieš pat posėdį teismas gavo ir nukentėjusiosios prašymą Valdui P. skirti kuo švelnesnę bausmę, motyvuojant tuo, kad moteriai, turinčiai judėjimo negalią, sunku vienai auginti 5 mėnesių vaiką, kurio pati negali nešioti. Be to, Valdas P. esąs šeimos maitintojas.

Valdas P. pripažino, kad yra daug kartų teistas – už sunkų kūno sužalojimą, plėšimus, turto prievartavimą ir kitas nusikalstamas veikas. Jam buvo skirta 5 metų 6 mėn. laisvės atėmimo bausmė, kurią atlikęs vyras į laisvę išėjo 2014 metais.

„Tai nuo to laiko daugiau sunkių nusikaltimų ir nepadariau. Turiu šeimą, darbą, stengiuosi kibtis į gyvenimą“, – kalbėjo Valdas P., keliskart pakartojęs, kad labai gailisi vėl nusikaltęs ir prašęs skirti kuo švelnesnę bausmę.

Vis dėlto, prokuroro įsitikinimu, Valdas P. yra recidyvistas ir nesugeba laikytis įstatymų ir gyventi visuomenėje, tad turi būti nuo jos izoliuotas. Prokuroras teismui pasiūlė Valdui P. už abi nusikalstamas veikas skirti 1 m. 3 mėn. nelaisvės. Kadangi byla nagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, ši bausmė mažintina trečdaliu – iki 10 mėn. terminuoto laisvės atėmimo. Taip pat prokuroras pasiūlė skirti Valdas P. ir baudžiamojo poveikio priemonę – trejus metus uždrausti vairuoti transporto priemonę.

Kretingos rajono apylinkės teismas verdiktą skelbs spalio 6 d.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas