Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šių metų vasarą Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai atliko aktyvius kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmus užkardant, atskleidžiant bei tiriant neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartą kurortinėse apskrities vietovėse. Įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis pareikšti ir keturiems Kretingos rajono gyventojams.

Iš viso 2017 metų vasaros sezono metu Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai pradėjo 30 ikiteisminių tyrimų.

Ikiteisminiai tyrimai pradėti Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje (KPONTV), Klaipėdos ir Kretingos rajonų, Palangos miesto bei Neringos policijos komisariatuose.

Įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis pareikšti 36 asmenims. Iš jų: septyni – vilniečiai, penki – uostamiesčio gyventojai, keturi – Kretingos rajono gyventojai, trys – Šilutės rajono gyventojai, po du – iš Kauno rajono ir Elektrėnų bei po vieną – iš Vilniaus rajono, Kauno, Klaipėdos rajono, Šiaulių, Panevėžio, Panevėžio rajono, Alytaus, Palangos, Birštono, Mažeikių, Ukmergės rajono, Varėnos rajono, Druskininkų savivaldybės. Jauniausiam įtariamajam – 16 metų.

Kaip ir kiekvienais metais Klaipėdos apskrities VPK struktūriniai padaliniai organizuoja ir aktyviai vykdo kompleksines policines priemones per pajūryje vykstančius masinius renginius. „Karklė Live Music Beach 2017“ metu uostamiesčio teisėsaugininkai aktyviai bendradarbiavo su festivalio organizatoriais ir apsaugos darbuotojais. Bendro prevencinio darbo rezultatas – dėl neteisėto disponavimo narkotikais pradėta 17 ikiteisminių tyrimų. Pas festivalio dalyvius aptikta kanapių ir tablečių su psichotropinėmis medžiagomis.

Taip pat KPONTV inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo Kretingoje ir Palangoje. Įtarimas dėl neteisėto disponavimo metamfetaminu ir kanapėmis bei kvaišalų platinimo pareikštas 1997 metais gimusiam Kretingos gyventojui. 2016 metų vasarą jis jau buvo sulaikytas KPONTV pareigūnų. Tąkart už kanapių platinimą teismas skyrė jam 4 metus laisvės atėmimo, tačiau bausmės vykdymą atidėjo 2 metams. Įtariama, kad kretingiškis padarė naują nusikaltimą per jau paskirtos kriminalinės bausmės atidėjimo laikotarpį.

KPONTV orientuoja savo tyrimus į su organizuotu nusikalstamumu susijusius asmenis, taip pat į įtariamuosius, gaminančius, auginančius bei platinančius narkotikus dideliais ir labai dideliais kiekiais.

Uostamiesčio teisėsaugininkai „nuėmė visą derlių“ Šilutės ir Kretingos rajonuose nustatytose neteisėtai augintų kanapių vietose. Kanapės augintos išsinuomotose sodybose, kamerose su specialiai įrengtu apšvietimu, vėdinimu bei drėkinimu.

Įtarimai dėl „narkotinių“ kanapių auginimo ir neteisėto disponavimo kvaišalais dideliais kiekiais pareikšti 1967 metais gimusiam Klaipėdos gyventojui ir leidimą nuolat gyventi Lietuvoje turinčiam Moldovos Respublikos piliečiui. Beje, į nusikaltimą anksčiau teistas klaipėdietis įtraukė ir savo 27 metų amžiaus sūnų.

Teisėsaugininkai taip pat nustatė, kad prie neteisėto kanapių auginimo dideliais kiekiais prisidėjo ir Lietuvoje, Čekijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje bei Švedijoje teistas, anksčiau Klaipėdos apskrityje veikusios organizuotos nusikalstamos grupės narys.

LR BK 260 str. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 15 metų.

Klaipėdos apskr. VPK informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas