Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 25 %
Naktį17°C debesuotumas 2 %
Komentarų topas

Socialiniai darbuotojai nebebus pavaldūs seniūnijoms

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-09-29

Nuo 2018 m. sausio 1 d. 10-ies Kretingos rajono savivaldybės darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, pareigybės iš seniūnijų bus perkeltos į Socialinių paslaugų centrą. Šių metų spalio 1 d. Savivaldybės administracijoje steigiama nauja tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybė užtikrinti sistemingą pagalbą vaikams, jų tėvams, globėjams ir rūpintojams.

Savivaldybės administracijos struktūrą šį ketvirtadienį pakeitė Savivaldybės taryba. Šiuo metu Kretingos rajono savivaldybės administraciją sudaro 20 skyrių ir 9 seniūnijos. Valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, administracijoje dabar yra 215,9.

Svarstant administracijos struktūros pakeitimus, Savivaldybes tarybos narė Dalia Martišauskienė ragino pamąstyti, ar nevertėtų sumažinti Savivaldybės administracijos skyrių skaičių. „Netolimoje Telšių rajono savivaldybėje yra 14 administracijos skyrių, pas mus – 20. Pritariu, kad specialistų Savivaldybėje nėra per daug, kad reikia ir naujos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybės. Tačiau ne paslaptis, kad į užtarnautą poilsį išeina Kultūros skyriaus vedėja ir skyriuje lieka viena darbuotoja bei šiam skyriui priskirtas paminklosaugininkas. Vyriausybė prie Švietimo ir mokslo ministerijos jungia Kūno kultūros ir sporto departamentą. Kokia jūsų, mere, nuomone dėl skyrių Savivaldybėje mažinimo? Administracijos direktorius savo nuomonę jau yra išsakęs?“ – teigė ir klausė politikė. Meras J. Mažeika į diskusiją nesivėlė: „Kai administracija pateiks pasiūlymus, tuomet ir svarstysime. Šiandieną mano nuomonė dėl to nieko nereiškia, ji tik sukeltų tuose skyriuose darbuotojų sumaištį“, – pareiškė jis.

Povilas Turauskis susirūpino dėl socialinių darbuotojų pavaldumo keitimo. „Praeityje prašiau, kad socialiniai darbuotojai priklausytų būtent seniūnijoms, būtų arčiau seniūno ir svarbiausia – žmonių, kuriems ši paslauga yra reikalinga. Seniūnas pas žmones dažnai vykdavo kartu su socialine darbuotoja, pasirūpindavo ir transportu. Ar yra apyrašas, kaip po šitos pertvarkos ta paslauga bus teikiama?“ – teigė ir klausė tarybos narys. Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas patikino, jog socialinių darbuotojų darbo vietos paliekamos seniūnijos. „Buvome susirinkę su Socialinių paslaugų centro direktore, darbuotojais ir seniūnais. Išsiaiškinome, jog šią paslaugą, vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintomis socialinės rizikos šeimų priežiūros (socialinių įgūdžių ugdymo paslaugų, – aut. past.) organizavimo ir teikimo rekomendacijomis, šią paslaugą organizuoti turėtų Socialinių paslaugų centras“, – dėstė V. Domarkas. Jo teigimu, socialiniams darbuotojams turi būti suteikta galimybė periodiškai kartu aptarti kylančias problemas, gauti metodinę pagalbą, keistis patirtimi. Savivaldybėje dirbančių socialinių darbuotojų koordinavimas turi būti bendras. Tarybos nariui Valerijonui Kubiliui pasidomėjus, ar vykdant pertvarką dešimčiai socialinių darbuotojų nereikės išmokėti išeitinių išmokų, V. Domarkas užtikrino, jog į Socialinių paslaugų centrą darbuotojai bus pervesti. Vicemerė Danutė Skruibienė pridūrė, jog kai darbuotojas į kitą įstaigą yra perkeliamas pervedimu, jam išeitinė kompensacija nėra mokama. „Be to, pereidami į naują įstaigą žmonės nori išsaugoti ir sukauptas atostogas. Su darbuotojais susitikome ir sutarėme“, – papildė direktorius.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus išlaikymas Savivaldybei mėnesiui kainuos apie 1 tūkst. 45 eurus. Koordinatoriaus pareiga bus naikinti tarpžinybiškumo barjerus tarp švietimo pagalbą, socialinės ir sveikatos priežiūros teikiančių Savivaldybės ir valstybės institucijų, įstaigų, organizacijų, jas telkti, kad Savivaldybėje būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos vaiko gerovei. Kitaip tariant, kad esant penkioms auklėms vaikas neliktų be galvos, o taip nutikus, būtų aiškiau, kas už tai atsako.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas