Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 9 %
Naktį19°C debesuotumas 44 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pokyčiai rajono socialinėje sistemoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-09-29

Kretingos rajono taryba, Socialinių paslaugų centro vadovei Berutai Dirvonskienei prašant, pritarė, kad būtų įsteigti 8 nauji etatai integruotai pagalbai į namus – prižiūrėti senyvo amžiaus žmones ar sunkius ligonius. Už dirbančius su socialinės rizikos šeimomis bus atsakingi nebe seniūnai, o Socialinių paslaugų centras.

Pastiprinimas senolių priežiūrai

„Pradėjo trūkti darbuotojų, senyviems ar ligotiems žmonėms teikiančių slaugos ir globos paslaugas jų namuose. Šių paslaugų poreikis stipriai didėja: kai prieš kelerius metus pradėjome rūpintis senoliais jų namuose, tebuvo 30 tokių prižiūrimų asmenų. O dabar jų – dauguma nebepakylančių iš patalo – yra 47 asmenys. Ir tokių paslaugų poreikis ateityje tik didės, nes visuomenė sensta, ir tolygiai daugėja senyvų bei ligotų žmonių, kurie patys nebegali savimi pasirūpinti, o artimieji užimti darbuose“, – socialinį paveikslą piešė B. Dirvonskienė.

Daugumai namuose prižiūrimų asmenų teikiama integrali – globos ir slaugos – pagalba. Su jais dirba 40 kvalifikuotų socialinių darbuotojų ar slaugytojų padėjėjų. „Pas sunkius ligonius mūsų darbuotojas praleidžia po 6-7 valandas, o būna, kad ir visas 8 darbo valandas. Globos, kada darbuotojas sutvarko buitį, nuperka produktų, pagamina valgį, bei slaugos – kai rūpinasi sergančiojo sveikatos priežiūra – valandų poreikį nustato Kretingos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyrius“, – tvirtino B. Dirvonskienė.

Sunkus darbas – už minimumą

Šį darbą dirbantys asmenys atlygį gauna už išdirbtas valandas. Už įprastą 8 val. darbo dienos laiką mėnesinė alga tik nedaug teviršija minimalų užmokestį.

„Socialines paslaugas namuose teikiančių moterų darbas yra tikrai labai sunkus, – ne kiekvienas žmogus jį tegali dirbti. Kaskart rajono taryboje pabrėžiu, kad reikėtų kelti mūsų žmonėms algas. Tačiau savavališkai pakelti algų negalime, o ir šiemet iš Savivaldybės biudžeto gavome 20 tūkst. eurų mažiau negu prašėme. Tikimės, kad kitąmet Savivaldybė atsižvelgs į mūsų prašymus ir skirs daugiau lėšų. Gal ir ministerija atsigręš į mus“, – svarstė B. Dirvonskienė.

Ji tvirtino, jog atlyginimų problemą kėlė ir susitikime su Socialinės ir darbo ministerijos ministru Linu Kukuraičiu, kai šis lankėsi jų įstaigoje: „Žiūrėsim, spręsim, išvykdamas pažadėjo, bet jokių galutinių sprendimų nesulaukėme nei mes, nei kitų šalies socialinių įstaigų darbuotojai“, – neslėpė Kretingos socialinių paslaugų centro vadovė.

Įvyks rokiruotė

Kretingos socialinių paslaugų centre iš viso šiandieną yra 85 darbuotojai. Jie teikia ne vien pagalbą į namus, bet ir dirba Pagyvenusių žmonių, Vaikų iš socialinės rizikos šeimų dienos, Vaikų globos, Krizių tarnybose. Netrukus įstaiga pasipildys dar 10 socialinių darbuotojų, kurie dirba su socialinės rizikos šeimomis seniūnijose, – šie bus iš seniūnijų pervesti Socialinių paslaugų centro pavaldumui.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas paaiškino, jog prieš ketverius metus, siekiant, kad socialiniai darbuotojai geriau pažintų seniūnijų socialinės rizikos šeimas, jie buvo priskirti seniūnijoms. „Tačiau atsirado problemų administruojant ir koordinuojant bendrą darbą rajone. Todėl, siekiant pagerinti paslaugų kokybę, tie patys darbuotojai vėl sugrąžinami į Socialinių paslaugų centrą. Tačiau jie pasiliks dirbti tose pačiose seniūnijose su socialinės rizikos šeimomis“, – sprendimų rokiruotę aiškino V. Domarkas.

Su socialinės rizikos šeimomis dirbančių socialinių darbuotojų ar jų padėjėjų ligi šiol rajone buvo 9, tačiau, įsteigus naują Vydmantų seniūniją, tą darbą dirbs 10 asmenų.

„Mūsų centras bus darbdavys – priims ir atleis tuos žmones, rūpinsis jų kvalifikacijos kėlimu. Tačiau, manau, kad, jiems dirbant seniūnijose, nebus nė kiek lengviau kaskart susisiekti ir koordinuoti bendrą veiklą. Mums taip pat teks bendradarbiauti su Vaiko teisių apsaugos skyriumi, nes už rizikos šeimas būsime atsakingi mes, o nebe – Savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyrius“, – apie pokyčius samprotavo B. Dirvonskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas