Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 18 %
Naktį9°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar kultūra labiausiai skriaudžiama valdžios?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dulkės, vilkikų išmetamųjų dujų tvaikas ir greitis – tris kasdienybę kartinančias blogybes „Pajūrio naujienoms“ išvardijo Kretingos miesto Malūno gatvėje gyvenantys Silva Gliožerienė, Andrius Jonikas, Edmundas Duoblys, Erlanda Nomgaudytė ir Aušra Jonušienė.

Ilgisi ramybės

„Ramybės mes neturime septynias dienas per savaitę. Kada nuo viso to atsikvėpti, pailsėti?“ – retoriškai klausė S. Gliožerienė.

Anot jos, neįmanoma atsidaryti langų, lauke išsidžiaustyti skalbinių. Maža to, kad šioje gatvėje miegamajame miesto rajone garažą įsikūrusios ir transporto paslaugas teikiančios bendrovės „Bėgma“ sunkiasvorės mašinos ne kartą prabilda po 5-6 vienu ypu, dar ir lengvaisiais automobiliais į šią įmonę vairuotojai atvažiuoja ir išvažiuoja per greitai.

„Aną rytą išnešiau šiukšles, stabtelėjom pasikalbėti su kaimynu – „Opelis“ lėkte pralėkė, mums beliko tik susigūžti – pasitraukti neturime kur, šaligatvio nėra. Paskui įmonės teritorijoje, prie tvoros, sustojusį tą automobilį aš atsekiau, jauno vairuotojo paklausiau, kodėl elgiasi neatsakingai. Bet jis išsigynė – esą važiavęs leidžiamu greičiu“, – pasakojo moteris.

Gyventojai labiausiai norėtų „Bėgmą“ išdanginti į pramoninį rajoną, kur tokiai įmonei ir vieta, tačiau rajono Savivaldybė tam neranda juridinio pagrindo. „Tai gal bent čia gyvenančių žmonių saugumu galėtų pasirūpinti – pakloti šaligatvį, leisti mums pasistatyti kelio ženklą, mašinų greitį ribojantį iki 30 kilometrų per valandą“, – pageidavimus išreiškė E. Duoblys.

Paklaustas apie galimybę pastatyti greitį ribojantį ženklą, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis žadėjo pasitarti su Eismo saugumo komisija, kurios pirmininkas pats ir yra. „O šaligatvio šiemet tikrai nebus – Malūno gatvė nėra įtraukta į remontuotinų sąrašą, ir biudžete nenumatyta lėšų“, – sakė jis.

Anot pavaduotojo, praėjusių metų lapkritį įvykusiame posėdyje rajono tarybos narių dauguma nepritarė Savivaldybės bendradarbiavimo sutarčiai su bendrove „Bėgma“, pasisiūliusia mainais už leidimą pasididinti teritoriją bei praplėsti veiklą į miesto infrastruktūrą investuoti apie 200 tūkst. Eur ir sutvarkyti Malūno gatvę nutiesiant šaligatvį, pėsčiųjų taką beždžionių tilto link. Tokios „dovanos“ nuo nervus gadinančios įmonės tuomet nepageidavo ir patys gyventojai.

Pešasi dėl to, ko neturi

Bendrovė „Bėgma“ – ne vienintelė įmonė šiame Kretingos miesto rajone. Buvusį tarybinių metų tarpkolūkinės statybos organizacijos (TSO) pastatą prieš kelis metus čia yra nusipirkusi visuomeninė organizacija „Vilnoja“, tačiau iki šiol jokios veiklos ji nevykdo. Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, iš pradžių ši organizacija ketino įsteigti mokymo centrą, kuriame vyktų konferencijos, o dabar jau prašneko apie prie Vilniaus esančio akmens skulptūrų parko filialo įkūrimą.

„Jei tai vėl nėra tik žodžiai, skulptūrų parkas man patiktų, juolab kad Klaipėdos gatvės rajone gyventojams nėra pakankamai vietų, kuriose, be stadiono, jie galėtų turiningai praleisti laisvalaikį, pasivaikščioti vakarais ar savaitgaliais“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė direktorius.

Žemės sklypas „Vilnojai“ kol kas dar nėra suformuotas, mat į tą patį žemės gabalą pretenduoja ir plėsti teritoriją norinti „Bėgmos“ bendrovė. Abi šios organizacijos viena kitą skundžia teismuose. „Pasiūliau ieškoti kompromiso, susitarti tarpusavyje, juolab kad dabar įmonės dalijasi tuo, ko pačios neturi, nes Savivaldybė ten esančios žemės nėra priskyrusi nei vienai, nei kitai. „Bėgma“ savo vilkikams norėtų įsirengti kitą įvažiavimo į teritoriją kelią. Tad, jeigu įmonės susitartų, su sprendimu galėčiau kreiptis į rajono tarybą, prašydamas jos pritarimo“, – sakė V. Domarkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas