Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 18 %
Naktį18°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sieks Žibininkams kurorto statuso

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-09-29

Neseniai įsteigta asociacija „Tour in Lithuania“, vienijanti poilsio ir sveikatingumo kompleksą „Atostogų parkas“, pramogų kompleksą HBH Žibininkuose, Dinozaurų parką Klaipėdos rajone, Klaipėdos jūrų muziejų su akvariumu ir delfinariumu bei Pranciškonų vienuolyną Kretingoje, Kretingos rajone esantiems Žibininkams sieks kurortinės vietovės statuso.

Vakar su Kretingos rajono vadovais meru Juozu Mažeika ir administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku susitikęs „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša domėjosi, kokia būtų Savivaldybės pozicija dėl suteikimo kurortinės vietovės statuso Žibininkams.

„Lietuvos žmonės mus jau atrado, ir lankytojų iš Lietuvos turime daugiausia. Jie dažniausiai į „Atostogų parką“ atvyksta 2–3 dienoms. Tam, kad sulauktume daugiau užsieniečių, jiems turime pasiūlyti patrauklius, pavyzdžiui, savaitės trukmės pažintinius paketus“, – teigė R. Jovaiša. Apsistoję „Atostogų parko“ viešbutyje turistai aplankytų Kretingos vienuolyną, bažnyčią, Žiemos sodą, Dinozaurų parką, delfinariumą Klaipėdoje, Nidą, degustuotų lietuviškus patiekalus HBH-še.

Asociacija tikisi Turizmo departamento paramos šių turistams planuojamų paslaugų reklamai Lietuvoje ir užsienyje. „Dalyvavome parodoje Varšuvoje. Lankytojams aiškinome, kur yra „Atostogų parkas“, Žibininkuose. Kur jie? Prie Palangos. Štai čia reikia kurorto vietovės statuso. Kai klausė, ką atvykę galėtų daugiau pamatyti, kreipėme į kitą parodos galą, kur buvo įsikūrę Jūrų muziejaus atstovai, dar kitur – į Dinozaurų parko ekspoziciją, taip ir mus vienijančios asociacijos idėja gimė“, – teigė R. Jovaiša.

J. Mažeika prisiminė, jog dar „Atostogų parko“ projektinėje stadijoje steigėjai kėlė Žibininkų vietovės kurortinio statuso idėją, tačiau tuomet „Atostogų parko“ ir pamatų nebuvę, tad plyna vietovė netenkino sąlygų kurorto statusui gauti. „Žinau, kad neseniai dėl kurortinio statuso vietovėms suteikimo kažkas kardinaliai pasikeitė, bet kas, detaliau atsakyti negaliu, kadangi nesidomėjau“, – sakė J. Mažeika. Rajono vadovai pažadėjo per savaitę išsiaiškinti, ar yra ir kokios galimybės Žibininkams šį statusą gauti.

R. Jovaiša pasidalino „Atostogų parko“ plėtros planais. Prie baseinų, dabar eančios pavėsinės vietoje, projektuojama uždara apie 200 kv. m ploto žaidimų aikštelė vaikams – su smėliu, paplūdimio imitacija. „Pasimokėme iš skaudžios nelaimės „Impulso“ baseine, kur nuskendo vaikas. Tėvai mūsų įrengtoje aikštelėje galės saugiai palikti vaikus“, – kalbėjo R. Jovaiša.

Baseinų pastate kirs perdangą laiptams į antrą pastato aukštą įrengti, kad poilsiautojai iš baseinų į masažus antrame aukšte galėtų patogiai vaikščioti ir su chalatais. Dar vienas projektas – gintarinė pirtis. „Iš švaraus gintaro bus lubos, grindys. Gintaras esant 45 laipsnių temperatūrai išskiria žmogui naudingą amino rūgštį“, – aiškino „Atostogų parko“ vadovas. Priešais parką 1 ha ploto dirbtiniame ežeriuke bus įrengta atrakcionų pilis. „Mūsų akiratyje yra tos šalys, iš kurių turistai gali atplaukti keltais į Klaipėdą, atskristi lėktuvais į Palangos oro uostą, atvykti autobusais. Norime atidaryti atstovybę ir Maskvoje, kur gyvena apie 16 mln. žmonių“, – kalbėjo R. Jovaiša.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas