Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 18 %
Naktį9°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar kultūra labiausiai skriaudžiama valdžios?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagalba senolei – tik už pinigus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2017-09-26

Garbaus amžiaus kretingiškė Bronė Gagilienė, nežinodama, kieno prašyti, kad nupjautų prie pat namo augančią ir, jos manymu, grėsmę keliančią pušį bei pašalintų širšių lizdą, pagalbos kreipėsi į redakciją. „Skambinau pagal skelbimus laikraštyje, kurie siūlosi atlieką įvairius darbus, bet man atsakė – neapsimoka arba tokių darbų nedirba. Artimųjų šalia neturiu, kaimynas dirba užsienyje, kas man gali padėti“, – susijaudinusi teiravosi 80-metė.

Nerimą Bronei Gagilienei kelia prie pat namo augančios senos pušys, kurios, deja, tėra tik jos pačios rūpestis.

Baimė, kad sugriaus trobą

Moteris gyvena atokioje vietoje, ant kalvos Klaipėdos gatvės gale, kur nuo seno natūraliai augo pavienės pušys, kelios – ir jos sodyboje. „Dvi pušis jau nuvertė audra, abi virto į namo pusę. Laimei, viena nekliudė namo, o kita virsdama išdaužė langus ir perskėlė pavėsinę. Bet tuomet amžinatilsį vyras sutvarkė namus. O kas dabar besutvarkytų: audrai užėjus toji pušis griūdama visai sudaužytų trobą“, – rodydama vos už 3-4 m nuo namo linguojančią aukštą pušį, nuogąstavo B. Gagilienė. Jos žodžiais, svetimo žmogaus neprisiprašysi, kad nupjautų medį. Įsideda skelbimą į laikraštį, o kai paskambinęs prašai, nenori dirbti. Paklausta apie artimųjų pagalbą, neslėpė: „Turiu tris dukteris, bet kas iš to: viena jau 40 metų Rusijoj gyvena, kita užsieny dirba, o trečia vaikais apsikrovusi ir savų rūpesčių per akis turi. Nė pati nežinau, kam tą bakūžę reiks palikti“, – atviravo vienatvės ir ūkio rūpesčių užgulta moteris.

Negana to, į jos tvartelio pastogę įsimetė širšės. „Nuo jų net visa siena pajuodavo, o pro plyšius nuo lizdo sunkiasi tamsus skystis. Iš kur jis, nežinau, – ne po lietaus, o varva“, – aprodydama tvartelyje, po pastoge, kur įsiveisė širšės, sustatytus dubenis, sklidinus tamsaus skysčio, atsiradusiomis įnamėmis skundėsi senolė.

Ugniagesiai – į viešas vietas

B. Gagilienė sakė skaičiusi laikraštyje, kad vaikų darželio pastogėje įsisukus širšėms, jų lizdą iškrapštė ugniagesiai. Gal ir jai šie galėtų padėti, tačiau ji, mažai beišeinanti iš savo namų, nukakti į ugniagesių būstinę nesiryžtanti. Tačiau Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis „Pajūrio naujienoms“ paaiškino, jog jų tarnyba vyksta kviečiama tik į viešo naudojimo vietas, kuriose širšės kelia grėsmę aplinkiniams, o ypač – vaikams. „Į privačias valdas šalinti širšių lizdų nevykstame, nebent būna kažkoks ypatingas atvejis. Privačių valdų šeimininkai turėtų kreiptis pagalbos į įmonę „Dezinfa“, kuri teikia dezinfekcijos ir kenkėjų naikinimo paslaugas“, – teigė R. Nagreckis.

„Pajūrio naujienos“ įsitikino, jog, norint susisiekti su įmonės „Dezinfa“ atstovais, tenka paklaidžioti po informacijos labirintus: internete šalia nurodyti bent keli telefonai, o įmonės bendrasis telefonas peradresuoja paslaugą, paspaudus nurodytą skaičių. Senam žmogui susigaudyti tikrai nėra paprasta.

„Dezinfos“ atstovas paaiškino, jog širšių lizdo sunaikinimas privačioje sodyboje kainuoja 60 eurų.

Medžius šalina komunalininkai

Kad privačioje sodyboje nupjautų medį, taip pat kainuoja. Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius paaiškino, jog šeimininkas turėtų paskambinti į bendrovę „Kretingos komunalininkas“, kuri teikia tokią paslaugą.

Šios bendrovės vadovė Renata Surblytė paaiškino, jog darbų kaina, priklausomai nuo jų sudėtingumo, kainuoja nuo 30 iki 150 eurų. „Pateikus užsakymą, į vietą atvyksta įmonės vadybininkas, kuris įvertina, kiek reikia žmonių, ar reikia bokštelio ir panašiai“ , – teigė ji.

S. Juknevičius teigė, jog privačioje valdoje kertant medį leidimo nereikia.

Paklaustas, ar valdžia negali padėti senam žmogui, miesto seniūnas atsakė: „Tam yra socialinės tarnybos. Jei žmogui finansiškai sunku, jis turėtų Socialinių reikalų ir sveikatos skyriuje paprašyti piniginės paramos. Daug mieste yra pagyvenusių vienišų žmonių, seniūnija nėra pajėgi padėti jiems susitvarkyti buitį ar ūkį.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas