Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 9 %
Naktį19°C debesuotumas 44 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Su kariškiais aptarė bendradarbiavimą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-09-26

Vakar Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika priėmė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadą majorą Mindaugą Stackevičių, vyr. puskarininkį Žydrūną Šukį ir kuopos Kretingoje vadą, kapitoną Mindaugą Albrechtą.

Susitiko dalyviai (iš dešinės): puskarininkis Žydrūnas Šukys, majoras Mindaugas Stackevičius, meras Juozas Mažeika ir kapitonas Mindaugas Albrechtas.

Kretingos savanorių kuopa šiandieną turi patalpas Kretingos rajono švietimo centre (ŠC). Kapitono M. Albrechto teigimu, kariams šios patalpos yra per ankštos, be to ŠC direktorė yra užsiminusi, kad patalpų trūksta pačiam centrui, psichologo kabinetui įrengti. ŠC nėra vietos ir reklamai. J. Mažeika teigė žinąs, kad kariams savanoriams Kretingoje reikia didesnių patalpų ir dėl jų jau tarėsi su Kretingos policijos komisariato vadovu. „Ten, komisariate (Vytauto gatvėje – aut. past.), patalpos apytuštės. Komisaras patalpas pirmame komisariato aukšte nors rytoj gali užleisti, tik yra problema dėl ginklų laikymo“, – kalbėjo meras. M. Stackevičius patikino, jog kuopos ginklinę kariškiai įsirengtų patys.

„Kariai savanoriai niekuo nenusileidžia privalomosios tarnybos kariams, tačiau savanoriams, kurie karybos įgūdžius tobulina savo savaitgalių, atostogų sąskaita, yra ypač svarbi visuomenės pagalba“, – tvirtino M. Stackevičius. Jis domėjosi, kaip gyventojai reaguotų, jeigu kariai savanoriai surengtų pratybas kurioje nors iš Kretingos gatvių, aiškinosi, ar karių pratyboms Savivaldybė negalėtų skirti apleistų pastatų. „Po pratybų mes viską sutvarkome taip, tarsi čia nebūtume buvę. Dabar daugiausia pratybų vyksta miškuose. Pratyboms svarbu yra suteikti ir panašias į miesto sąlygas“, – kalbėjo majoras.

„Manau, jog problemų nekiltų ir pratyboms vykstant mieste. Pabandykite, pažiūrėsime visi, kokia bus reakcija. Žmonės protingi, supranta, kad kariškiai yra ne dėl grožio, turi mankštintis“, – svarstė meras.

Kretingos kuopai vadovaujantis M. Albrechtas pasidžiaugė, jog į kuopą ateina daug jaunų kretingiškių. „Matau rezervą kuopai augti – būsimus aštuoniolikmečius“, – sakė jis.

Majoro M. Stackevičiaus įsitikinimu, jaunuolius rinktis savanorystę paskatintų ir galimybė turėti patalpas sportuoti. „Klaipėdoje esame su mokyklomis dėl sporto salių sutarę. Gal ir pas jus pavyktų?“ – teigė ir klausė majoras. J. Mažeika pažadėjo dėl sporto salės pasitarti su Pranciškonų gimnazijos direktoriumi, nes, anot mero, ši salė būtų arčiausiai savanorių būstinės.

J. Mažeika pasidžiaugė, kad kariškiai noriai dalyvauja Savivaldybės šventėse. M. Albrechtas užsiminė apie lapkričio mėnesį Kretingoje organizuojamą Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimą. „Gal per šią šventę pavyks visuomenei parodyti ir rimtesnės karinės technikos. Kareiviškos košės nebevirsim, tai ne Lietuvos kariuomenės paveldas. Arbatą galime“, – apie būsimą šventę kalbėjo M. Stackevičius. Pernai Lietuvos kariuomenės dienos šventę kariai savanoriai organizavo kartu su Kretingos turizmo informacijos centru. Tądien Pranciškonų gimnazijos mokytojas Vaidas Kuprelis surengė ekskursiją po Kretingos vietas, susietas su Lietuvos kariuomene.

Susitikime su kariškiais dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas