Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 18 %
Naktį9°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar kultūra labiausiai skriaudžiama valdžios?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Narkotikų platintojas siunčiamas į nelaisvę

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-09-22

Vakar 46 metų palangiškis Romualdas Šidlauskas išgirdo Kretingos rajono apylinkės teismo nuosprendį – už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, skirtas laisvės atėmimas 6 metams. Tai – trečdaliu sumažinta bausmė, nes tokią lengvatą numato įstatymai, jei byla nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Tačiau iš viso R. Šidlauskas nelaisvėje turės praleisti 6 metus ir 9 mėn., nes pastarąją bausmę teismas turėjo subendrinti su dar viena, paskirta anksčiau ir dar neatlikta.

Byla, kurioje R. Šidlauskas kaltintas netesėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, išnagrinėta greičiau negu per pusvalandį. R. Šidlauskas pripažinus savo kaltę ir teisme papasakojus visas aplinkybes, byla buvo nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, t.y. į teismo posėdį nebekviečiant liudytojų.

„Buvau viską užbaigęs, tačiau trūko pinigų ir susigundžiau. Gerai, kad nieko parduoti nespėjau“, – teisme pasakojo R. Šidlauskas, kuris jau anksčiau buvo teistas 4 kartus, o paskutinį sykį – Švedijoje už narkotinių medžiagų kontrabandą ir prekybą.

R. Šidlauskas, automobiliu gabenantis 5 politileninius maišelius, kuriuose buvo 52,863 g grynosios medžiagos kokaino, teisėsaugininkų buvo sulaikytas 2016 metų lapkritį. R. Šidlauskas teigė, kad šias narkotines medžiagas jis buvo įsigijęs iš savo seno pažįstamo.

„Tikrai jau „susitupėjau“. Jei kuo nors nusižengsiu – nebent per raudoną šviesoforo signalą pereisiu, bet ir to aš nedarau“, – kad jau yra pakeitęs gyvenimo būdą, teismą tikino R. Šidlauskas.

Neseniai teismo nuosprendžius išgirdo ir vydmantiškis Vitalijus Bistrovas bei klaipėdietis Arnoldas Stanius, su kuriais R. Šidlauskas turėjo būti teisiamas kartu, tačiau šio prašymu byla buvo išskirta.

V. Bistrovui, pas kurį pareigūnai rado apie 1,396 g kokaino bei beveik 300 g kanapių ir jų dalių, nuteistas 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 3 metams. Šį laiką jis įpareigotas be prižiūrinčios institucijos žinios neišvykti iš gyvenamosios vietos, gydytis nuo priklausomybės ligų, dalyvauti elgesio pataisos programoje, per du mėnesius įsidarbinti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.

Kaltu pripažintas klaipėdietis Arnoldas Stanius nuteistas pinigine bauda – 40 MGL, tai yra apie 1 tūkst. 500 Eur, kuriuos reikės sumokėti per 4 mėn.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas