Pajūrio naujienos
Help
2018 Sausis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 77 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar pasigendate apylinkės inspektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Siekia tikslo sudominti dziudo

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2017-09-22
Į pirmąsias dziudo treniruotes susirinkus – dziudo sportu susidomėję vaikai su treneriu Eriku Cchovrebovu (priekyje centre) ir dziudo veteranu Žydrūnu Drazdu.

Šią savaitę į pirmąsias treniruotes vaikus sukvietė dziudo sporto klubas „Ardonas“, kuris Kretingoje įsteigtas dziudo sporto meistrų Eriko Cchovrebovo ir Žydrūno Drazdo iniciatyva.

Abu juos sieja dziudo sportas, abu jie į Kretingą gyventi atvyko susiklosčius gyvenimo aplinkybėms. „Turime ir bendrą tikslą – įkūrus klubą treniruoti vaikus, populiarinti šią olimpinę sporto šaką, užimti jaunimą ir atitraukti juos nuo gatvės pagundų“, – kalbėjo 24-erių E. Cchovrebovas, daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, nacionalinės rinktinės narys, bei 46-erių dziudo veteranas, praėjusių metų Europos veteranų čempionas Ž. Drazdas.

Į pirmąsias treniruotes susirinko per 10 vaikų nuo 5 iki 12 metų. Klubo įkūrėjai ir dziudo sporto populiarintojai teigė, jog klubo durys atviros visiems, norintiems pažinti šį sportą.

„Išmokysime ne muštis – išmokysime garbės kodekso, kurio nuostatos – garbė, pagarba, savitvarda, drąsa, draugystė, nuoširdumas, kuklumas, narsumas – praverčia ir gyvenime, ugdo asmenybę“, – teigė dziudo meistrai. Be moralinių savybių, dziudo stiprina kūną, lavina koordinaciją, lankstumą, švelnumą ir gudrumą – dziudo nėra būdas išreikšti agresiją ar pyktį. „Ir apskritai, suteikia daug pasitikėjimo savimi – kai žmogus išmoksta apsiginti, jėgos demonstruoti nebesinori, o ir energija per treniruotes būna išlieta“, – neabejojo Ž. Drazdas.

Jo bendramintis E. Cchovrebovas neslėpė: jam labai norėtųsi išugdyti tokius sportininkus, kuriems būtų svarbu ir rezultatas, bet tai nulems ne tik vaiko ar jaunuolio potencialas bei gebėjimai, bet ir tėvų požiūris, noras, kad vaikas būtų ir užimtas, ir augtų, bręstų kaip asmenybė.

Klubo įkūrėjams gerą įspūdį paliko susitikimas su rajono meru Juozu Mažeika – jis suteikė viltį, jog galbūt ateityje, atsiradus galimybei, vaikus dziudo treniruoti bus galima ir Kretingos sporto mokykloje. Taip dziudo dar labiau išpopuliarėtų, daugiau būtų užimto jaunimo, juolab kad dziudo nėra brangus ir didelių išlaidų reikalaujantis sportas – svarbiausia, jog būtų sudarytos sąlygos turėti nuolatines patalpas, kad nereikėtų pernešinėti ir vis iš naujo patiesti treniruotėms naudojamų kilimų.

---

Susidomėjusieji dziudo ir sporto klubo „Ardonas“ veikla išsamesnės informacijos gali pasiteirauti tel (8 646) 64060 (Erikas Cchovrebovas). Treniruotės vyksta pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais Pasieniečių g. 3, II a.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas