Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 18 %
Naktį9°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar kultūra labiausiai skriaudžiama valdžios?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ne per seniausiai Kretingoje įregistruota nauja nevyriausybinė organizacija – Kretingos rajono senjorų bendruomenė. Jai, šiuo metu vienijančiai apie keturias dešimtis žmonių, vadovauja Jovita Valužienė, buvusi Kretingos bendrijos „Bočiai“ pirmininkė.

Kretingos rajono senjorų bendruomenės nariai Rūgpienio kaime: kol vieni sustojo nusifotografuoti atminimui, kiti bendruomenės nariai ruošė organizacijos krikštynų vaišių stalą.

„Nors susibūrėme tik liepos pradžioje, jau spėjome šį tą nuveikti: patvirtinome ir užregistravome įstatus, surengėme dvi vakarones – pas mano pavaduotoją Vytautą Balčiūną ir Rūgpienio kaime. Pabendravome, paviešėjome prie bendro stalo, pasidalinome įspūdžiais, rūpesčiais, šokome, dainavome. Su rajono tremtiniai buvome išvykę į sąskrydį Ariogaloje, savanoriavome Saugaus eismo akcijoje, dalyvavome rašytojo Prano Šerno atminimo vakare, pabuvojome atlaiduose Jokūbave“, – sėkminga bendruomenės veiklos pradžia pasidžiaugė J. Valužienė.

Pagal patvirtintus įstatus, Senjorų bendruomenė veikia socialinės apsaugos, socialinės atskirties, skurdo mažinimo, socialinių paslaugų vystymo, užimtumo, kultūros, kūrybos, švietimo ir kitose srityse, ir pagrindinis šios veiklos tikslas – ginti Senjorų bendruomenės viešuosius interesus, sprendžiant bendruomenės problemas. Senjorų bendruomenė numato dalyvauti miesto, rajono šventėse, projektuose, skatinti savo narius dalyvauti įvairiuose kvalifikacijos kursuose, organizuoti meninės saviraiškos veiklą, propaguoti sambūriuose užsiėmimus pagal pomėgius, sveiką gyvenseną, savitarpio pagalbą, slaugą, palaikyti ir diegti kultūros tradicijas, organizuoti pažintines ekskursija po Lietuvą ir Europą, rengti ir teikti paraiškas įvairiems fondams, programoms, projektams ir pan. Kretingos rajono senjorų bendruomenės nariais gali būti asmenys nuo 45-erių metų.

Senjorų bendruomenės būstinė įregistruota Kretingoje, Vytauto g. 12. „Turime nedidelį kabinetą, esame numatę interesantus priimti nuo 11 iki 14 val. – žinau, kad yra žmonių, norinčių tapti mūsų bendruomenės nariais, tereikia juos padrąsinti, – kalbėjo J. Valužienė. – Dėl patalpų bendruomenei kreipėmės į rajono merą Juozą Mažeiką, vicemerę Danutę Skruibienę, Savivaldybės administracijos direktorių Virginijų Domarką. Pasikalbėjome, pristačiau būsimą bendruomenės veiklą. Rajono vadovai pažadėjo suteikti patalpas, pagal galimybes mus paremti, kaip ir kitas rajono nevyriausybines organizacijas.“

„Kas paskatino įkurti naują organizaciją?“, – „Pajūrio naujienos“ paklausė J. Valužienės.

„Žmonių noras ir valia buvo lemiamas dalykas, kodėl sutikau įkurti Kretingos rajono senjorų bendruomenę ir jai vadovauti, – teigė ji. – Atsirado steigėjų – nė pati nebūčiau patikėjusi, kad yra žmonių, norinčių burtis, norinčių jaunesnės organizacijos. Aš ir pati norėčiau, kad mūsų bendruomenė būtų patraukli tiems, kurie iki šiol nedalyvavo jokios organizacijos veikloje ar nedrįso to padaryti“.

Naujos nevyriausybinės organizacijos vadovė neslėpė, jog jos tikslas – kad bendruomenė būtų tarsi viena didelė šeima, su kuria gera būti, švęsti, dalintis džiaugsmais bei rūpesčiais. Be to, Senjorų bendruomenė pasirengusi bendrauti ir su mūsų, ir su kitų rajonų kaimų bendruomenėmis, šioms pakvietus – dalyvauti jų šventėse, vakaronėse.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas