Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 15 %
Naktį10°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Dviratininkams linkėjo labiau save saugoti kelyje

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Keliuose
  • 2017-09-15

„Visą laiką važinėju vilkėdamas liemenę, o šįsyk užmiršau – ir įkliuvau“, – nuoširdžiai jaudinosi policijos pareigūnų Padvariuose sustabdytas dviratininkas 82 metų Algirdas Simonavičius iš Klibių. Tačiau šįsyk vietoj baudos jo laukė dovana – pareigūnai senoliui įteikė liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ir palinkėjo labiau save saugoti kelyje. Suorganizuoti tokią prevencinę akciją pareigūnus paskatino žinia, jog šalies keliuose padaugėjo eismo įvykių, į kuriuos pateko dviračių vairuotojai.

Policijos pareigūnai Tomas Mikelkevičius ir Jūratė Kazlauskienė Algirdui Simonavičiui priminė svarbiausias taisykles.

Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius pateikė duomenis, jog per pirmąjį pusmetį šalies keliuose įvyko 119 atvejų, kai motorinės transporto priemonės susidūrė su dviračių vairuotojais ir tai yra 24 proc. įvykių daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Eismo įvykiuose žuvo 5 dviračių vairuotojai, dar 147 jų buvo sužeisti.

„Didžioji dalis – apie 85 proc. – įvykių, į kuriuos patenka dviračių vairuotojai, įvyksta šviesiuoju paros metu ir daugiau kaip pusė – būtent dėl dviratininkų kaltės“, – teigė T. Mikelkevičius.

Juozas Bučnys į alkoholio matuoklį pripūtė 1,19 promiles alkoholio.

Girtas nesijautė

Tačiau patys dviratininkai savo daromų pažeidimų nebuvo linkę taip sureikšminti. „Jei esu girtas, tada miegu, o jei dar pavažiuoju dviračiu, vadinasi, esu blaivus“, – porino 68 metų klibiškis Juozas Bučnys, kuris, važiuojantis dviračiu, buvo sustabdytas Padvariuose. Nuo jo sklido alkoholio kvapas, tad vyras buvo paprašytas pasitikrinti girtumą – matuoklis parodė 1,19 promiles alkoholio.

„Senam žmogui tai – nedaug“, – buvo įsitikinęs J. Bučnys ir teisinosi išgėręs tik „bambalį“ alaus. Jis prisiekinėjo, kad visų kitų Kelių eismo taisyklių pavyzdingai laikosi.

„Visi važiuoja be liemenių. O kodėl kitų nestabdot? – taip sulaukęs policijos pareigūnų pastabos, kad, vairuodamas dviratį, nevilki šviesą atspindinčios liemenės, reagavo 81 metų kretingiškis Vytautas Žadvainis, sustabdytas J. Jablonskio g. – Važiuodamas grybauti, liemenę užsivelku, bet į daržus – man jos nereikia. Aš 40 metų motociklu važinėjau ir per savo gyvenimą tik vieną baudą esu gavęs – 1 rublį reikėjo sumokėti už tai, kad Sovietske motociklą pastačiau po ženklu.“

V. Žadvainiui ir šįkart baudos pavyko išvengti – Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jūratė Kazlauskienė jam įteikė ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ir pasidalijo informacija apie Kelių eismo reikalavimus dviratininkams. „Tvarka turi būti“, – pripažino ir pats V. Žadvainis, pasidžiaugęs policijos organizuojamomis prevencinėmis akcijomis.

Tie dviratininkai, kurie liemenių neturėjo, džiaugėsi jas gavę dovanų, tačiau pasitaikė ir toks vairuotojas, kuris liemenę turėjo, bet vežėsi ją prisisegęs prie bagažinės (nuotr. dešinėje).

Žada sustiprinti kontrolę

Pareigūnai taip pat pastebėjo ir sustabdė Miško g. dviračiu važiavusį vyrą, kuris nevilkėjo liemenės, nors turėjo ją prisegęs prie dviračio bagažinės. Dar vienas dviratininkas – septyniolikmetis jaunuolis pareigūnams prisipažino, kad liemenę namuose turi, tačiau jos vilkėti nenori, nes nepatinka jos išvaizda.

„Tokiu atveju dviračio priekyje turi degti baltos spalvos žibintas. Pasirūpink tuo“, – patarė policijos pareigūnai.

Akcijos metu jie dviratininkams taip pat išdalijo skrajutes, kuriose nurodytos jiems aktualiausios Kelių eismo taisyklės.

„Ateityje ir toliau sutelksime dėmesį į dviratininkus. Organizuosime prevencinių akcijų, reidų, kurių metu kontroliuosime, kaip dviratininkai laikosi Kelių eismo taisyklių, pavyzdžiui, ar prie pėsčiųjų perėjų nulipa nuo dviračių. Geriau pažeidėjas tegu bus nubaustas bauda, negu jį nubaustų pats gyvenimas, kuomet dėl to, kad dviratininkas nesilaiko Kelių eismo taisyklių, įvyksta eismo nelaimės“, – kalbėjo T. Mikelkevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas