Pajūrio naujienos
Help
2017 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 6 %
Naktį6°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar Kretinga pakankamai apšviesta?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Albina Petrauskienė džiaugėsi savo moliūgų plantacija.

Artėjant tradicinei, jau devynioliktą kartą organizuojamai Moliūgo šventei, aplankėme šios ryškiaspalvės daržovės augintojus. Rodydami savo šiuometinį derlių, moliūgų augintojai džiaugėsi, gėrybes išauginę iš „Pajūrio naujienų“ dovanotų sėklų.

Erlėnų kaime gyvenantys 69-erių Agota ir 77-erių Donatas Kubilai sakė, kad ši vasara daržovių nelepino: „Pernai moliūgai buvo didesni, šiemet mažai teužderėjo. Oras nekoks, pirmieji netgi nušalo“, – vienas kitam pritardami tvirtino erlėniškiai.

Agota prisimena, jog šią daržovę augina tiek metų, kiek rengiama Moliūgo šventė, didelio dėmėsio jos priežiūrai bei auginimui neskiria: „Prieš pasodindami moliūgą lauke, sėklas sudaiginame namuose. Jokių papildomų trąšų nenaudojame, laistome tik vandeniu.“

A. Kubilienė, rodydama 2015 metais šventėje įteiktą sertifikatą už 45 kg moliūgą, kuris tada buvo pripažintas „Erlėnų storuliu“, prisimena, jog tąkart dovanų namo parsivežė siulčiaspaudę. O kaimynams tais pačiais metais pavyko laimėti netgi kelionę į Europarlamentą.

Agota ir Donatas Kubilai moliūgus augina tiek metų, kiek vyksta Moliūgo šventė.

„Kur dėsi, ten padėsi“, – taip Agota kalbėjo apie moliūgą, iš kurio, pasibaigus šventei, verda skanią moliūgienę, kepa blynus ir netgi pagardina kotletus.

Prano Petrausko ir jo žmonos Albinos Petrauskienės darže Juodupėnų kaime šiemet užaugo tikra moliūgų plantacija. Jų čia skaičiuojama dešimtimis. O mažiausias moliūgas tarp visų čia esančių sveria daugiau kaip 50 kilogramų.

„Kai ateina ruduo, ir reikia nuimti derlių, į pagalbą kviečiamės kaimynus“, – pasakojo Albina.

A. ir P. Petrauskai moliūgų auginimo paslapčių neišduoda, tačiau tvirtina, kad juos augina ekologiškai, kadangi, atėjus šaltajam sezonui, mėgsta patys jais pasigardžiuoti: „Žiemą verdame sriubas, kepame pyragus, ruošiame uogienes.“

Juodupėniškai sako nepraleidžiantys nė vienos Moliūgo šventės

Dovilė BERŽONSKYTĖ

Klaipėdos universiteto IV kurso žurnalistikos studentė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas