Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prevencinės programos – ne pagal pavadinimą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-09-08

Kretingos rajono švietimo centre įvyko pasitarimas apie ugdymo įstaigų prevencinių programų rengimą, vertinimą, įgyvendinimą bei stebėseną. Spalio pradžioje Švietimo centras jau tikisi turėti duomenis, kokias prevencines programas kurios įstaigos vykdys.

Kretingos rajono švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Jolantos Jurgutienės inicijuoto pasitarimo metu Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Jedenkienė (kairėje) akcentavo, kad už prevencinių programų įgyvendinimą atsakingi pedagogai kas ketverius metus turės dalyvauti mokymuose.

Nusistatys tvarką ir kriterijus

Nuo šios rugsėjo 1-osios įsigaliojus Švietimo įstatymo pataisoms, prevencijos programos tapo privalomos, galimybė bent vienoje jų dalyvauti turi būti suteikta kiekvienam ugdytiniui. Rekomenduojama, kad mokykla, vykdydama prevencinę veiklą, įtrauktų ir mokinių tėvus bei vietos bendruomenę.

Pasak Kretingos švietimo centro Neformaliojo švietimo skyriaus vedėjos Aurelijos Jedenkienės, visos savivaldybės įpareigotos nusistatyti ir pasitvirtinti programų vertinimo kriterijus, smurto ir patyčių atvejų registravimo tvarką, numatomą psichologinę ar kitą reikalingą pagalbą smurtą ar patyčias patyrusiems bei smurtavusiems dalyviams. Už prevencines programas atsakingi ugdymo įstaigų pedagogai kas ketverius metus privalės dalyvauti Švietimo centre vyksiančiuose mokymuose ir tobulinti savo socialines bei emocines kompetencijas.

„Ypač džiaugiuosi, kad mokinių tėvai nuo šiol įpareigojami mokyklai pranešti, jei tik sužinojo apie vaiko patirtą smurtą“, – sakė A. Jedenkienė.

Saugi aplinka – geresni pasiekimai

Švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėjos Vaidotos Vaišienės teigimu, smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijoms pradžią davė Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinta Geros mokyklos koncepcija. Ugdymo įstaigoje vaikas jausis tik tada gerai, kai ten bus geri santykiai. Nuo to, kaip ugdytinis jaučiasi, kokie bendravimo įgūdžiai, didele dalimi priklauso ir akademiniai jo pasiekimai bei motyvacija.

„Rajono meras Juozas Mažeika ir Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas šį rugsėjį taip pat atkreipė dėmesį, kad žemi rajono mokinių pasiekimų rodikliai, išskyrė prioritetą juos gerinti“, – pridūrė Kretingos rajono švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė.

V. Vaišienė pasidžiaugė, kad nuo šiol prevencinės programos bus integruotos į ugdymo programas ir vyks nuosekliai, ne probėgšmiais, kaip būdavo anksčiau. Be to, Pedagoginės psichologinės pagalbos skyrius rengs užsiėmimus tėvystės įgūdžių stokojantiems tėvams bei vaikams, kuriems sunkiai sekasi bendrauti.

„Kiekviena ugdymo įstaiga turi įsivertinti, apsispręsti ir programas pasirinkti ne dėl to, kad patiko pavadinimas, o kad aktualu būtent tai bendruomenei – vienai gal smurtas, kitai – narkotikai ar alkoholis“, – teigė A. Jedenkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas