Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 63 %
Naktį14°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ką naujo pažėrė Rugsėjis

  • Švietimas
  • 2017-09-05
Rugsėjo 1-osios skambutis į rajono mokyklas šiemet pakvietė 4 tūkst. 720 moksleivių.

Rugsėjo 1-ąją į Kretingos rajono mokyklas, preliminariais duomenimis, sugužėjo 4 tūkst. 720 mokinių, iš jų – 447 pirmokų, 366 penktokų ir 389 abiturientų.

Dėstys ir teatro meną

„Šiemet turime naujovių“, – „Pajūrio naujienų“ pakalbintos sakė Salantų gimnazijos direktorės pareigas laikinai einanti Lina Vaitkuvienė ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė.

Salantų moksleiviai rado dar vis renovuojamose gimnazijos patalpose pagal projektą vietoj rūbinių įrengtas drabužių spinteles.

Direktorės nuomone, tai ugdys didesnę vaiko atsakomybę už savo daiktus, savarankiškumą. Be to, šiemet gimnazijoje pradėjo veikti mokinio individualios pažangos stebėjimo ir įsivertinimo modelis, skatinantis mokinius labiau atkreipti dėmesį į tobulintinus dalykus, pagal galimybes susikurti sau naujus planus.

Tačiau šią Rugsėjo 1-ąją į gimnaziją susirinko ugdytinių mažiau negu pernai.

„Turėjome 405 moksleivius, o dabar atėjo 385. Po vieną liko dvyliktokų, vienuoliktokų ir penktokų klasių komplektą“, – apgailestavo L. Vaitkuvienė.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė pasidžiaugė nuo pirmos gimnazinės klasės įvestu programavimo moduliu, puikiai sukomplektuotu moderniu informatikos kabinetu. „Labai stengiamės dėl mokinių gerovės ir sudarydami sąlygas pasirinkti užsienio kalbas. Be anglų, jie mokysis ir vokiečių, ir prancūzų, ir net lotynų, kuria susidomėjimas išaugo“, – sakė A. Burbienė.

Šiemet į kolektyvą įsiliejo nauja ekonomikos ir verslumo mokytoja Beata Vigins. Ji taip pat dėstys ir anglų kalbą.

Dar viena naujovė – nuo šio rugsėjo vaikams pradedamos dėstyti teatro pamokos.

„Smagu, kad šią mūsų svajonę išpildė ir talkinti sutiko Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. Mūsų gimnazija nesiekia į gyvenimą išleisti profesionalius menininkus, tačiau norime ugdyti jaunų žmonių meninį skonį, kad jie mokėtų atsirinkti, taptų gerais žiūrovais ar klausytojais“, – kalbėjo direktorė.

Mokinių skaičius šį rugsėjį čia sumažėjo 37-iais, tačiau tikrasis vaizdas pasimatys pirmajai rugsėjo savaitei pasibaigus, mat po vieną kitą ugdytinį vis dar ateina.

Paklausta, apie abiturientų įstojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, A. Burbienė teigė, jog nemažai yra priimtų į aukštųjų mokyklų nemokamas ir mokamas vietas, yra įstojusių į kolegijas ir profesines mokyklas, bet yra tokių, kurie šiais metais apskritai niekur nestojo.

Direktorė atviravo, kad į pirmąsias gimnazijos klases kai kurie moksleiviai ateina turėdami žemą pažymių vidurkį. Jos nuomone, meškos paslaugą mokinių pasiekimams gali daryti tai, kad 5-6 klasių mokymosi procese didžiąją dalį pamokos užima pratybos. Tačiau direktorė neabejojo, kad, siekiant efektyvinti pamokas, gerinti jų kokybę, ir mokytojai turi labiau pasitempti – būti šiuolaikiški, suskubti prisitaikyti prie naujovių. „Mūsų pedagogų kolektyvas tam nusiteikęs“, – sakė A. Burbienė.

Pranciškonų gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vaivos Krikščiūnaitės-Buitvydės žodžiais, šiais mokslo metais gimnazijos bendruomenę pasitiko atnaujintos patalpos ir įranga. Ypač daug dėmesio ketinama skirti akademiniams dalykams. Vyks papildomos lietuvių kalbos ir matematikos pamokos penktokams, anglų kalbos pamokos – penktokams ir šeštokams. Aštuntose klasėse pradedamas dėstyti integruotas gamtos mokslų modulis. Daug dėmesio bus skirta ir mokinio saugumui bei savijautai, mat nuo šio rugsėjo pradedama įgyvendinti smurto ir patyčių, emocinių ir socialinių įgūdžių ugdymo programa.

Žinia apie pavyzdingą klasę

Darbėnų ir Vydmantų gimnazijų direktorės Sonata Litvinienė ir Rasa Stonkuvienė teigė, jog ypatingų naujovių jų vadovaujamose ugdymo įstaigose šiemet nėra.

„Susirinkome visi tie patys specialistai, nuoširdžiai dirbsime. Esame patenkinti, kad mokinių nesumažėjo “, – sakė S. Litvinienė.

Į šią Rugsėjo šventę ją atlydėjo Kretingos baikeriai, kurie visai mokyklos bendruomenei taip pat palinkėjo siekti gražių tikslų, Lietuvą mylėti gerais darbais. Tiek pedagogus, tiek mokinius ypač nudžiugino Švietimo skyriaus specialistės Jolanta Jurgutienė ir Asta Pocienė, paskelbusios, jog mokytojos Aušros Galdikienės auklėjamoji septintokų klasė tapo geriausiai pamokas lankančia klase rajone. O gimnazijoje surengtame konkurse septintokai pelnė ir atsakingiausios klasės vardą bei Direktorės taurę. Tarp gimnazistų atsakingiausia klase pripažinta II Ga, kurios vadovė – Laura Butkutė.

Vydmantiškei Rasai Stonkuvienei šis Rugsėjis taip pat ypatingas: trisdešimtasis jubiliejus, kai dirba šioje mokykloje, pirmieji metai, kai jai vadovauja.

„Turėsim apie 280 mokinių, pedagogų kolektyvas – tas pats, esame nusiteikę dirbti kūrybiškai“, – sakė ji.

Kitoks pirmoko pasas

Rugpjūčio 24-osios duomenimis, šiais mokslo metais rajono švietimo įstaigose dirba 694 pedagoginiai darbuotojai. Į mokyklas atokesnėse vietovėse moksleivius veža 19 mokyklinių autobusų. Pastaraisiais metais naujus mokyklinius autobusus gavo Kurmaičių pradinė mokykla ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafuncis centras. Kurmaičių mokyklai autobusas nupirktas už Švietimo ir mokslo ministerijos skirtas lėšas, o perkant Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklai-daugiafunciam centrui finansavo Kretingos rajono savivaldybė.

Šiais metais visi šalies mokyklų pirmokai gavo po ypatingą dovaną – Lietuvos pirmoko pasą, kuris šiemet kitoks nei įprastai, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Pasą sukūrė rašytojas, poetas Liutauras Degėsys ir dailininkė Sigutė Chlebinskaitė. Pasak Kretingos rajono švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Aušros Zebitienės, šių metų pirmoko pase išskirti pagrindiniai Lietuvos šimtmečio istorijos įvykiai, pabrėžiamas kiekvieno indėlis į valstybės kūrimą. Turinys dėliojamas pagal mėnesius, o kiekvieno mėnesio pavadinimo reikšmę iliustruoja L. Degėsio sukurtas ketureilis. Pase vaikas pats gali fiksuoti jam svarbius įvykius, yra atvartas, kur tėvai, draugai, mokytojai ar žymūs žmonės galės įrašyti linkėjimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas