Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną-9°C debesuotumas 100 %
Naktį-15°C debesuotumas 74 %
Apklausa

Ar jaučiatės gyvenantys saugiausiame Lietuvos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusio šeštadienio popietę grafų Tiškevičių rūmuose įsikūrusiame Palangos gintaro muziejuje Palangos ir Kretingos rajono pedagogams koncertavo Lietuvos teatro ir muzikos akademijos profesorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (sopranas) Asta Krikščiūnaitė su savo mokiniais.

Koncerto paskutinį kūrinį Asta Krikščiūnaitė (trečia iš kairės) atliko kartu su studentais.

Koncerto globėjas Seimo narys Antanas Vinkus išreiškė viltį, kad, jo žodžiais, klojančio pamatus valstybei mokytojo profesija Lietuvoje taps prestižinė. A. Krikščiūnaitės ugdomų jaunųjų talentų balsai kaitino aplodismentų jiems ir mokytojai negailėjusiųjų delnus. Plojimais susirinkusieji sutiko A. Krikščiūnaitės praneštą žinią, jog Teatro ir muzikos akademijoje dainavimo paslapčių šiandieną mokosi apie 80 jaunuolių, kad ypač didelis būrys – 18 jų šiais metais atėjo į pirmą kursą.

Profesorė didžiavosi, kad akademijos auklėtiniai, tarp kurių yra kilusių ir iš atokių kaimų, Lietuvą garsina ir didžiosiose pasaulio scenose.

Mokslo metų pradžiai skirtame pasveikinimo koncerte dalyvavo Palangos miesto ir Kretingos rajono savivaldybių švietimo skyrių vedėjai Laima Valužienė ir Antanas Sungaila, Kretingos rajono savivaldybės tarybos Švietimo komiteto pirmininkė Jūratė Sofija Laučiūtė.

„Koncerto dalyviai sukūrė tokią atmosferą, kad visus juos norėjosi pavadinti mokytojais: matančiais, girdinčiais, jaučiančiais ir suprantančiais vienas kitą. Ir ypač Antaną Vinkų – tikrą mokytoją be pedagogo diplomo. Iš jo mokytis ir mokytis, kaip pastebėti kiekvieną žmogų – nuo valstybės vadovo iki paties mažiausio ir surasti jame tai, už ką jam būtų galima pasakyti lietuvišką ačiū. A. Krikščiūnaitę žinome kaip solistę, o čia jinai atsiskleidė kaip mokytoja, kuri savo pavyzdžiu koncerte parodė, koks šiltas gali būti mokytojo ir mokinio santykis. Mokytojas nėra paslaugų teikėjas ir kažkoks rinkos dalyvis, kaip tą bando įteigti rinkos santykiams parsidavusi valdžia“, – po koncerto įspūdžiais ir užplūdusiomis mintimis dalijosi S. J. Laučiūtė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas