Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 21 %
Naktį11°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įkliuvo neblaivūs vairuotojai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Keliuose
  • 2017-09-05

Kad mokslo metų pradžios netemdytų eismo nelaimės, policijos pareigūnai sustiprino kontrolę Kretingos miesto ir rajono keliuose. Per savaitgalį ir vakar rytą pareigūnai patikrino apie 200 transporto priemonių, išaiškino tris vairuotojus, kurie buvo neblaivūs.

„Du neblaivūs vairuotojai buvo išaiškinti sekmadienį. Darbėnuose buvo sulaikytas asmuo, kuriam nustatytas 1,22 prom. alkoholio girtumas – jam gresia teisės vairuoti atėmimas vienerių-pusantrų metų laikotarpiui bei 300-450 Eur bauda, – informavo Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Mikelkevičius. – Kitas neblaivus vairuotojas, kuris yra Kretingos rajono gyventojas, sustabdytas Kretingos mieste. Šio vyro girtumas viršijo 0,4 promilės alkoholio, be to, jis net neturėjo teisės vairuoti. Dabar šio asmens laukia teismas, o jo vairuotas automobilis yra paimtas ir saugomas. Šiam pažeidėjui gresia 1 tūkst. 100 – 1 tūkst. 500 Eur bauda, gali būti konfiskuotas ir automobilis.“

Vakar ryte vykdant policines priemones, kuriose dalyvavo 10 pareigūnų, Darbėnuose buvo išaiškintas dar vienas neblaivus vairuotojas – jis į alkoholio matuoklį įpūtė 0,56 promiles alkoholio.

„Norime įspėti, kad policijos dėmesys ateityje bus skirtas ne tik vairuotojams, tikrinant, ar jie yra blaivūs, bet ir pėstiesiems bei dviratininkams, kontroliuojant, kaip jie laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų“, – teigė T. Mikelkevičius.

Jis priminė, kad dviračio gale turi būti raudonos spalvos žibintas arba atšvaitas, iš abiejų šonų ant stipinų – oranžiniai atšvaitai, dviratininkas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas. Jei važiuojama tamsiu paros metu arba esant prastam matomumui, baltos spalvos žibintas dviračio priekyje ir raudonos spalvos – gale yra privalomi.

Pėstieji turėtų eiti šaligatviais arba takais, o tik ten, kur jų nėra – kelkraščiais. Eidamas neapšviestu keliu, kelkraščiu, važiuojamosios dalies kraštu, tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, pėsčiasis turi neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Vienas svarbiausių reikalavimų – pėstieji gatvę turėtų pereiti tik tam skirtoje vietoje.

„Tai, kad pėsčiasis mato atvažiuojantį automobilį dar nereiškia, kad šio automobilio vairuotojas mato pėsčiąjį. Matomumas kiekvieną dieną prastėja – rudens rytai tamsėja, o vakarai trumpėja, tad pėstieji pirmiausia patys turi pasirūpinti, kad jie būtų matomi kelyje. Tėvai, išlydėdami vaikus į mokymo įstaigas, turėtų jų nepamiršti aprūpinti ir atšvaitais, – perspėjo T. Mikelkevičius. – O policija toliau vykdys kontrolę, ir tie, kurie nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimų, susilauks baudų. Nesinori baudomis skiepyti sąmoningumą visuomenei, tačiau kartais, jei žmonės patys nesirūpina savo saugumu, policijai nelieka kitos išeities.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas