Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prisiminimai iš vasaros stovyklos

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2017-09-01

Tradicinė vaikų vasaros stovykla „Saulutė teka kiekvienam“, šiemet įvykusi tryliktąjį kartą, buvo surengta Budrių kaimo bendruomenės, Kretingos rajono Kultūros centro Budrių skyriaus ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Budrių filialo darbuotojų rūpesčiu.

Budrių kaimo vaikai pamėgo vasaras leisti tradicinėje jų bendruomenės stovykloje.

Atidarymo šventėje dalyvavę svečiai – Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Kultūros centro direktorius Pranas Razmus ir jo pavaduotoja Vita Urbonienė, Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Erika Kazlauskienė, Žalgirio seniūnijos seniūnas Bronius Talmontas, Julija Šližienė, – dovanoję pilnus krepšius saldumynų, linkėjo gerai praleisti laiką, pažinti gamtos teikiamus malonumus, pakeliauti, pasportuoti, o pailsėjus, vėl kibti į mokslus.

Stovyklos vadovės Janina Lukauskienė, Jolanta Zubernienė, Vita Baužytė buvo sudariusios veiklos programą, kuri nustelbė mūsų norus. Daug keliavome – aplankėme kaimo kapinaites, Salantų regioninio parko Kartenos piliakalnį, Baltų mitologijos parką, pramogavome prie jūros Šventojoje. Išgirdome Kretingos bažnyčios, Lurdo ir grafų Tiškevičių gyvenimo istorijas, susitikome su Kartenos parapijos klebonu Algirdu Lukšu, kuris vieną vakarą skyrė stovyklautojams. Lankydamiesi Kartenoje, užsukome į seniūniją, kur mus pasitiko seniūnė Gintarė Liobikienė. Pabuvojome eksperimentinės inžinerijos stovykloje „eeKūlgrinda“, kur su mumis bendravo menininkas Robertas Narkus. Jis papasakojo ir parodė, kaip galima gyventi ir kurti be komforto. Šioje stovykloje, kurios tema „Išgyvenimas“, atradome bendrų potyrių, pomėgių ir veiklų.

Stovyklos rytmečiai prasidėdavo mankšta, kurią pravedė Liuda Liakstutienė ir Viktorija Asnauskaitė, o viena diena buvo skirta sportinėms varžyboms ir atrakcijoms.

Stovyklos metu taip pat vyko edukaciniai užsiėmimai. Gaminome iš popieriaus malūnėlius, gėles, vėlėme muilą. Visą stovyklos laiką stengėmės rūšiuoti atliekas, o iš nebenaudojamų atliekų gaminome žvakides. Žvakėmis vieną vakarą apšvietėme stovyklos patalpas, nes vakare gyvenome be elektros.

Stovyklaujant geriau susipažinome vieni su kitais, susidraugavome, nes dirbome grupėse, kur vyko komandinis darbas. Vakarai neprailgdavo dalyvaujant karaokėje, žiūrint filmus, žaidžiant įvairius žaidimus, kas vakarą aptariant dienos įvykius ir dalinant šypsenėles tą dieną šauniausiems stovyklautojams.

Esame dėkingi Kretingos rajono savivaldybei, kuri iš Socialinių reikalų ir darbo ministerijos parūpino lėšų projektams bendruomeninei veiklai stiprinti. Dėkingi esame Edvardui Česnakui, Dangirutei ir Petrui Sireikiams, įmonės „Kretingos maistas“ vadovei Alisai Norkuvienei, gidei Dianai Jomantaitei, Svetlanai Talmontienei, Budrių kaimo bendruomenei ir savo tėvams, kurie padėjo suorganizuoti stovyklą ir įgyvendinti mūsų svajones.

Stovyklos savanorė Viktorija Asnauskaitė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas