Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti dar viena baudžiamoji byla dėl to, kad, panaudojus suklastotus ir tariamą giminystę įrodančius dokumentus, buvo neteisėtai atkurta nuosavybė į svetimam žmogui iki nacionalizacijos priklausiusią žemę. Kaltinamųjų suole atsidūrė 58 metų Mažeikių rajono gyventojas Vytautas Mockus, kuris kaltinamas apgaule užvaldęs 151,86 ha ploto žemės Kretingos r., Mišučių kaime, nors ši iki nacionalizacijos priklausė Vytautui Mongirdui, prokuratūros žiniomis, net neturėjusiam palikuonių.

„Tyrimo metu nustatyta, kad Vytautas Mongirdas neturėjo palikuonių, taigi jam iki nacionalizacijos priklausiusi žemė yra valstybės nuosavybė“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Saulius Galminas.

Užtat V. Mockus, tyrimo duomenimis, įgijęs ir panaudodamas suklastotus tikrus dokumentus, bandė patapti V. Mongirdo anūku – jo tariamos dukters sūnumi. Sumanymas, galima sakyti, pavyko – V. Mockui ne tik buvo neteisėtai atkurta nuosavybė į V. Mongirdui priklausiusį nekilnojamąjį turtą Kretingos r., bet ir vietoj jo turėtos žemės suteikti lygiaverčiai 4 miškų ūkio paskirties žemės sklypai Ignalinos r. Viso šio nekilnojamojo turto vertė – 253 tūkst. 473 Eur.

Kaltės nepripažįstantis V. Mockus teisme teigė: „Aš net nesugebėčiau padaryti dokumentų. Nematau, kur yra įrodymai – kol kas girdžiu tik kaltinimus“.

Įgijo pluoštą suklastotų dokumentų

Prokuroras S. Galminas „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad V. Mockus ir nėra kaltinamas dokumentų klastojimu – jam pareikšti kaltinimai dėl šių dokumentų panaudojimo, turint tikslą apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, V. Mockus 2010 metų balandį iš nenustatytų asmenų įgijo suklastotus dokumentus: savo paties gimimo liudijimą, motinos gimimo ir mirties liudijimus, kuriuose vietoj motinos tikrojo tėvo vardo buvo įrašyta „Vytauto“, o mergautinė pavardė iš tikrosios pakeista į „Mongirdaitę“. Ši mergautinė pavardė atsidūrė ir pagamintame netikrame dokumente – pažymoje apie V. Mockaus tėvų santuokos akto įrašo įrašymą.

Be to, V. Mockus gavo ir Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebono išduotą V. Mongirdo mirties pažymą, kurioje buvo nurodyti melagingi duomenys – esą po V. Mongirdo mirties liko pastarojo dukra Ieva Mongirdaitė kaip vienintelė turto paveldėtoja.

Sklypus atsiėmė Ignalinos r.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, turėdamas visus šiuos suklastotus dokumentus, V. Mockus kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą su prašymu atnaujinti praleistą terminą Nacionalinei žemės tarnybai pateikti prašymą ir dokumentus dėl nuosavybės teisės atkūrimo į tariamo senelio žemę Mišučių kaime, Kretingos rajone. Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2010 metų gegužę tariamai praleistą terminą atnaujino ir taip V. Mockui atrišo rankas kreiptis į žemėtvarkininkus dėl žemės, kuri priklausė tariamam jo seneliui, sugrąžinimo.

Turėdamas teismo sprendimą ir notaro patvirtintus dokumentus, reikalingus tariamai giminystei įrodyti, Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyrius patvirtino išvadą dėl žemės, miško, vandens telkinio perdavimo neatlygintinai nuosavybei, kurioje konstatavo, kad Vytautas Mockus turi teisę atkurti nuosavybės teises į buvusio savininko Vytauto Mongirdo iki nacionalizacijos turėtą turtą.

Kadangi V. Mockus pageidavo gauti lygiavertį sklypą Ignalinos rajone – tai jam ir buvo padaryta, perduodant 4 miškų ūkio paskirties sklypus. V. Mockaus vardu jie 2014 metų kovo mėnesį buvo ir neteisėtai įregistruoti Nekilnojamojo turto registre.

Kita byla – dar nebaigta

Per pirmąjį posėdį teismas dar neišgirdo V. Mockaus, kuris savo kaltę neigė visą ikiteisminio tyrimo laiką, parodymų, tai pat į bylą bus kviečiami ir liudytojai.

Šiuo metu Kretingos rajono apylinkės teisme dar nebaigta nagrinėti ir dar viena panaši byla, kurioje tuo, kad, suklastojant dokumentus, buvo neteisėtai atkurta teisė į svetimą žemę, kaltinami trys asmenys – Klaipėdos rajono gyventojas Rolandas Šveikauskas, alytiškis Raimondas Jančiauskas ir kretingiškė Javita Anužytė, kuri dirba Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriaus vyresniąja specialiste.

Prokuratūros duomenimis, šioje byloje neteisėtai buvo priimta išvada atkurti nuosavybės teises į 80 ha, kurių vertė toje išvadoje nurodyta daugiau negu 32 tūkst. eurų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas