Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Atsirandant vis daugiau gyventojų, kurie pageidauja patys prisidėti savo lėšomis, kad tik jų gatvė būtų greičiau išasfaltuota, koreguojama šį procesą reglamentuojanti tvarka. Svarbiausias pakeitimas, kurį vakar patvirtino rajono taryba įtvirtinta pirmenybė urbanizuotose vietovėse esančioms gatvėms, tad bus mažiau galimybių šia tvarka piktnaudžiauti tiems, kurie asfalto norėtų ir į atokesnėse vietovėse įsikūrusias pavienes privačias sodybas.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė teigė, kad būtinybę koreguoti aprašą, kuriuo vadovaujantis ir skiriamas finansavimas vietiniams keliams tvarkyti, padiktavo dvejų metų patirtis.

„Pirmą kartą mūsų rajono gyventojai paraiškas galėjo teikti 2016 metais – jų sulaukėme trijų. Tuomet prašomiems objektams finansuoti iš rajono biudžeto buvo skirta 50 tūkst. Eur, o panaudota apie 21 tūkst. Eur. Šiemet gyventojai buvo kur kas aktyvesni – turime paraiškas dėl 7 objektų. Šiems projektams finansuoti biudžete 2017 metais buvo numatyta 143 tūkst. Eur, o poreikis būtų dvigubai didesnis“, – teigė S. Jazbutienė.

Tad Savivaldybės biudžete trūkstant lėšų, vakar rajono tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriuo siūlyta padidinti dalį, kuria gyventojai turėtų patys prisidėti prie gatvės tvarkymo. „Dar 2015 metų lapkričio mėnesį, kai sprendimo projektą teikėme rajono tarybai, buvome numatę, kad gyventojai prie gatvių tvarkymo prisidėtų ne mažiau 40 proc. – šis pasiūlymas buvo suformuluotas, atsižvelgiant į kitų Savivaldybių patirtį. Tačiau tuomet rajono tarybos nariai nutarė, kad 40 proc. yra per daug ir sumažino iki 20 proc. Šįkart, matydami, kad paraiškų vis daugėja, ir joms visoms finansuoti Savivaldybės biudžete neužteks lėšų, tarybai vėl pasiūlėme mažiausią gyventojų prisidėjimo dalį padidinti iki 40 proc. – taip būtų galima patenkinti daugiau prašymų“, – sprendimo priėmimo aplinkybes priminė S. Jazbutienė.

Tačiau po diskusijų rajono taryba vis dėlto apsisprendė privačių lėšų dalies nekeisti – paliko tuos pačius 20 proc.

Savivaldybės biudžete lėšų visoms paraiškoms tenkinti nepakanka. Todėl Savivaldybės finansavimui gauti nustatoma ir dar viena sąlyga, jog pirmenybė teikiama urbanizuotoms vietovėms. „Norisi suteikti galimybę kelius susitvarkyti pirmiausia miestuose, miesteliuose ir kaimiškosiose gyvenvietėse gyvenantiems žmonėms“, – aiškino S. Jazbutienė.

Gyventojų paraiškų priėmimas numatytas nuo rugsėjo 1 dienos iki lapkričio 1 dienos, o jos bus vertinamos nuo lapkričio 1 dienos iki gruodžio 10 dienos – tai darys speciali Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

Per pirmąjį paraiškų vertinimo etapą tikrinama, ar prašomos tvarkyti gatvės yra įtrauktos į Savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą, ar paraiškos atitinka teisės aktų reikalavimus, kokios apskritai yra techninės galimybės prašomiems darbams atlikti ir kt. Per antrąjį paraiškų vertinimo etapą skaičiuojami balai, atsižvelgiant į tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui, kaip kelio remonto darbai prisidės prie eismo saugumo didinimo, ar kelias eina pro visuomeninius objektus, kokiam skaičiui namų ūkių tarnaus ir t. t.

„Pagal balus sudaroma paraiškų eilė, kuri tvirtinama administracijos direktoriaus įsakymu, ir numatomas lėšų poreikis, planuojant kitų metų biudžetą“, – paaiškino S. Jazbutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas